Фотовиставка Ірини Свйонтек

Чергова виставка відкрилася в Галереї мистецтв Національного заповідника «Давній Галич». На ній представлено фотосвітлини авторства Ірини Свйонтек. 

40 років медик за фахом Ірина Свйонтек займається художньою фотографією. На світлинах – одяг, вишивка чотирьох етнографічних районів Івано-Франківщини: Гуцульщини, Бойківщини, Покуття, Опілля. Є також підбірка світлин зі зразками лемківського вбрання.

Доробок І. Свйонтек – у двох виданих фотоальбомах (незабаром побачить світ третій), хоч, звичайно, цікавих світлин назбирається не на одне видання. Пані Ірина фіксує культуру нашого народу, що дійшла до нас з сивої давнини і збереглася в інтер’єрі народного житла, саморобних ужиткових виробах, зразках одягу, вишивці тощо. Як зазначив на відкритті фотовиставки генеральний директор-науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, ми нікому нічого не повинні доказувати, а лише показувати, яка красива наша пісня, вишивка, який чудовий одяг, які талановиті люди. До слова, гармонійно доповнили атмосферу свята пісні у виконанні вокального жіночого ансамблю «Ярославна» з Крилоса (художній керівник Ганна Сорочинська) та фольклорного гурту «Традиція» з Бурштина. 

Автор: Власна інформація.

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9813

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:18437

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7559

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8239