«Галицьке лицарство»: вдруге у Галичі

7 та 8 вересня у Галичі відбувся фестиваль історичної реконструкції «Галицьке лицарство». У програмі фестивалю, окрім лицарського турніру, який проходив у різних номінаціях, відбулася постановка вистави Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка «На західному фронті без змін» за твором Е.-М.Ремарка з використанням вежі Галицького замку, мотопробіг, фаєр-шоу. Зазначимо, що подібний фестиваль у Галичі відбувається вдруге, тож організатори цього незабутнього дійства подбали про те, щоб виправити усі помилки, з котрими зіткнулися минулого року.

За задумом організаторів, цьогорічний турнір мав бути міжнародним, але вийшов всеукраїнським. На нього з’їхалися учасники з Києва, Львова, Івано-Франківська та Чернівці. Саме вони, лицарі у середньовічних обладунках, стали окрасою фестивалю. За них уболівали глядачі, з ними фотографувались і дорослі і діти, багато хто з присутніх хотів  випробовували зброю, кольчуги та  шоломи. Порівняно з минулим роком на Замкову гору, крім того, що приїхало багато гостей, піднялося більше містян. Так що можемо стверджувати, що Галич потроху починає відходити від періоду тотального забуття і звикати до думки, що у місто повертається історія, а за нею прийде і слава.

У час проведення фестивалю жителі  міста та гості мали можливість спробувати давньогалицьку кухню, а також взяти участь в майстер-класах. Розважали гостей різноманітні гурти та виконавці, вечірню програму представляли етно-рокгурти та діджеї. Щоправда, у мережі Інтернет з'явились не дуже схвальні відгуки щодо вибору пісень для дискотеки. Але очевидно, що молоді вони подобаються. Також під час фесту в мікрорайоні міста За Рікою діяла локація «Повітряні кулі», а на території фестивалю функціонував ярмарок старовинних промислів.

Не забули організатори і про дітей, яким такі дійства, особливо бої, подобаються найбільше. Для них тут було облаштовано дитячий простір, проводився квест з історії Галича, середньовічні забави (стрільба з лука та арбалета, метання списа), а Івано-Франківський академічний театр ляльок імені Марійки Підгірянки продемонстрував виставу «Пластикові монстри». Друковану продукцію про Галич представляли видавництво «Лілея НВ» та Національний заповідник «Давній Галич», на території якого і проходив фестиваль  «Галицьке лицарство».

За задумом організатором, фестиваль буде традиційним і щороку залучатиме і нових реконструкторів під егідою Федерації середньовічного бою України.,  і нових спонсорів, і ще більше число відвідувачів. На відкритті фестивалю було зазначено, що Галич, як і Яремче, має стати візитівкою Прикарпаття. На жаль, Галич поки що губиться серед історичних перлин, хоч має усі можливості стати привабливим для туристів. Саме тому головною метою фесту є промоція Галича та збільшення потоку відвідувачів давньої столиці нашого краю. Тож працювати є над чим, бо, як сказав голова обласної ради Олександр Сич: «Ми би хотіли, щоб про Галич знали усі, хто приїжджає в Івано-Франківську область». А завдяки таким фестивалям, чи іншим велелюдним дійствам  у Галичі, можна відчути дух історії, волі і перемоги, який завше тут був дуже важливим.

Іван ДРАБЧУК

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9066

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:17192

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7187

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7688