Виставка митця з Дніпра Станіслава Брунса

23 жовтня в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка живопису художника з Дніпра Станіслава Брунса. Його відрекомендував модератор заходу, завідувач науково-освітнього відділу Національного заповідника "Давній Галич", кандидат історичних наук Андрій Стасюк. На відкритті виставки були присутні працівники установи, а також вчителі та учні Галицького ліцею імені Ярослава Осмомисла.

Чи не кожен подібний захід починається з молитви і благословення священнослужителя. Й цього разу присутніх поблагословив священник церкви Різдва Христового в Галичі о. Володимир Кузюк. Він зазначив, що Бог невипадково зібрав разом людей у цьому залі. Ті, хто народився й живе в Галичі, постійно відчувають Божу присутність і особливу духовність цього міста. А митець зі сходу України – людина духовно піднесена, зацікавлена історією рідної землі, прагне своєю творчістю об'єднати українців.

Заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький привітав гостя зі сходу нашої держави в «першій столиці» України, зауважив, що географія митців, які привозять до Галича свої твори, щоразу розширюється. Семен Омелянович зізнався, що вражений щирістю і чистотою, з якою художник відтворює Бойківщину, Гуцульщину, козацький край. Він подарував митцеві літературу про Давній Галич.

Станіслав Брунс розповів, що народився на Уралі, в Російській Федерації, але має коріння на Львівщині – його діда Юрка з Турківщини вислали туди з родиною, звідти він уже не повернувся. Станіслав Карлович розшукав в архівах документи, побував у селі, звідки родом дідусь, намалював кілька картин, на яких зображені церкви і пейзажі Львівщини. А загалом створив чимало полотен, на яких намальовані старовинні храми, міські та сільські пейзажі і взагалі дивовижно красиві місця Західної України. На багатьох картинах зображені церкви та інші споруди, а також неповторна природа інших регіонів України, зокрема східних теренів і нині окупованого Криму.

Станіслав Брунс працював професійним фотографом, а коли відчув, що засобами фотографії не все можна передати, почав малювати. Власне, тут, у нашому регіоні відбулось уже вісім виставок живопису митця, а ще – в столиці. Далі художник планує просувати своє мистецтво на схід України, щоб показати, що ми єдині, в нас багата і цікава культура, десь більше, а десь менше збережена, хоч, звичайно, в кожному регіоні свої особливості.

Митець провів своєрідну екскурсію для присутніх, зупиняючись біля кожного полотна і розповідаючи про історію його створення, якісь цікаві нюанси, що супроводжують творчість художника. Серед робіт, які демонструються на виставці, хочеться відзначити картини, де зображені наші найбільші духовні святині – Храм Пантелеймона, унікальні дерев'яні церкви Рогатина, Дрогобича, Буковини, а також прекрасна панорама Кам'янця-Подільського, гірські краєвиди тощо.

Любов Бойко.

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9280

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:17528

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7267

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7819