Галич і Галицька земля

Під такою назвою 30 жовтня розпочалася в Національному заповіднику «Давній Галич» робота науково-практичної конференції, присвяченої 820-річчю утворення Галицько-Волинського князівства та 25-ій річниці від дня заснування нашої установи. У Галич приїхали науковці з різних міст України, насамперед з Києва, Харкова, Львова, Чернівців.

Відкрив роботу конференції заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький. Він підкреслив важливе значення Галича для української та європейської історії. Як і кожна добра справа, науковий захід розпочався з молитви і Божого благословення, яке присутнім уділив священник УГКЦ о. Володимир Кузюк.

З вітальним словом виступив генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин. Очільник установи привітав гостей у Галичі, першій столиці нашої держави, побажав учасникам наукового зібрання натхнення у дослідницькій праці, творчих здобутків і нових відкриттів.

Власне, Київ представляв доктор історичних наук, академік Академії наук Вищої школи України Олександр Головко, котрий у пленарному засіданні виголосив доповідь про храм Святого Пантелеймона в Галичі в контексті політичного життя Галицького князівства кінця 80-х років ХІІ – першої чверті  ХІІІ ст. Колеги з Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника зачитали привітання від генерального директора Олександра Рудника. Наталія Горська, вчена секретарка заповідника, подарувала нашій бібліотеці наукові доробки своїх колег: збірники наукових конференцій «Могилянські читання», «Нестерівські студії» тощо, авторські монографії, видання «Дива печер Лаврських» та ин. Вона запросила галицьких науковців до співпраці, а саме: брати участь у наукових заходах, які відбуваються в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Натомість генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин пообіцяв, що київські гості отримають примірники видань, що вийшли під грифом нашої установи.

Львівський дослідник Юрій Лукомський, кандидат архітектури, науковий співробітник Інституту українознавства  ім. І. Крип`якевича НАН України, котрий разом з науковими співробітниками Національного заповідника «Давній Галич» Ігорем Креховецьким та Андрієм Фіголем проводив у 2019 р. архітектурно-археологічні дослідження церкви Святого Пантелеймона в Галичі, розповів про нові знахідки, які пощастило виявити під час цьогорічних розкопок.

 

Тарас Чугуй з Харкова, кандидат історичних наук, директор Центру українських студій ім. Д. І. Багалія Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, виступив з доповіддю «Від об'єднання Галицько-Волинського князівства до самодержця усієї Русі: Роман Мстиславович у державотворчих процесах України».

Модератором заходу був завідувач науково-освітнього відділу, кандидат історичних наук Андрій Стасюк. Він підготував цікавий виступ про угорницьку обитель, зокрема історію функціонування монастиря. У секційних засіданнях виступили також инші науковці заповідника, серед них Тарас Ткачук, Марія Костик, Володимир Козелківський, Наталія Качковська.

Робота конференції продовжиться 31 жовтня. Науковці за круглим столом обговорять цікаві питання, працюватимуть у секціях, а також оглянуть пам'ятки, розміщені на території Національного заповідника «Давній Галич».

Любов Бойко.

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9362

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:17723

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7316

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7896