Часопис, в якому історія понад усе

У Національному заповіднику «Давній Галич» вийшов у світ №2-3 науково-популярного часопису, який висвітлює діяльність установи впродовж літа-осені 2019 року. Автори статей, науковці заповідника, запропонували до спареного номеру свої історичні розвідки, які стосуються історії нашого славного міста і краю. Зокрема, завідувач науково-освітнього відділу Андрій Стасюк розповів про Новомартинівську гору над Дністром як потенційний об’єкт для туристичних інвестицій. Його, до речі, нещодавно відвідали працівники Національного заповідника.

Про нові дослідження, які стали наслідком цьогорічних археологічних розкопок біля храму Святого Пантелеймона у часописі розповідає  львівський науковець Юрій Лукомський та галичани-археологи – Ігор Креховецький, Андрій Фіголь та Олег Мельничук. Культурна палітра сторінок цього видання представлена публікаціями Анни Жолоб «Давньоруські ювелірні прикраси Галича» та Юрія Мусякевича «Предмети церковного вжитку. Панагея».

Австрійський період історії міста Галича та Галичини висвітлюють дві публікації працівників заповідника. Це статті «У Галичі невідомим воїнам Першої світової війни «повертають» імена Андрія Чемеринського, старшого наукового співробітника  відділу  охорони культурної спадщини та «Товариство Ісуса у Східній Галичині в період правління австрійського імператора Франца-Йосифа І» Андрія Петраша, провідного наукового співробітника науково-освітнього відділу.

Два матеріали «Давньго Галича» присвячені постатям галицької історії: Олександра Левицька розповідає про художника Антона Монастирського, а Іван Драбчук висвітлює діяльність представників родини Остерманів, які мешкали у Станиславові та Галичі. До речі, один із них – Юрій Остерман (1856-1936) знайшов свій вічний спочинок на старому галицькому цвинтарі.

Публікація Любові Бойко «Давній Галич. Сучасність, переплетена з минулим» розповідає про цікаві події, які відбулися у заповіднику та місті Галичі від квітня по жовтень цього року. Вона, зокрема, наголошує, що співробітники установи брали участь у семінарах,      презентаціях, відкриттях виставок та інших заходах і подає їх у хронологічній послідовності.

На завершення хочу наголосити, що спонсором виходу у світ цього  номеру став приватний підприємець, депутат Галицької районної ради Василь Андрієшин, якому адміністрація Національного заповідника «Давній Галич»  та редакція щиро дякують за допомогу.

Іван ДРАБЧУК

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9364

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:17730

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7319

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7900