Науковці Заповідника взяли участь у круглому столі “Велика війна: пам’ять в Карпатах”

27 листопада 2019 р. у м. Львові в Будинку воїна підведено підсумки проекту “Велика війна: пам’ять в Карпатах”.

Захід проведено у формі круглого столу з презентацією результатів виконаної роботи. Його учасниками стали представники партнерів проекту з трьох областей: Івано - Франківської («Поступовий гурт франківців»), Закарпатської («Інститут розвитку Карпатського регіону»), Львівської (ГО «Українські меморіали»), волонтери та краєзнавці.

Координував роботу круглого столу відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремет. Нашу область представляли відомі активісти меморіальної роботи щодо ПСВ Сергій Адамович, Лілія Щербін, Наталя Гасюк, старший науковий співробітник НЗ «Давній Галич» Андрій Чемеринський та ін.

Присутні ознайомилися з роботою партнерів в інших областях і розповіли про власні досягнуті результати (йшлося про створення баз даних військових кладовищ, переліку полеглих – з подальшим розміщенням інформації в мережі Інтернет; проведені роботи з благоустрою, встановлення інформаційних таблиць).

Незважаючи на значний масив інформації та відповідну кількість об’єктів у трьох областях, було згадано військові кладовища м. Галича та району.

Зокрема, присутнім розповіли про встановлення прізвищ полеглих і похованих на цісарсько-королівському військовому кладовищі Галича за допомогою архівних джерел; про акцію з відновлення військового кладовища ПСВ в с. Блюдники Галицького р-ну та спроби налагодження контакту з місцевим самоврядуванням і жителями села; про кладовище чеських військовиків у с. Старий Мартинів.

Також, матеріали присвячені об’єктам Галицького р-ну були візуально представлені у звітах та друкованих матеріалах. Присутні мали змогу переглянути відеоролик присвячений благоустрою військового кладовища у с. Блюдники, побачити фото з Галича та Старого Мартинова.

Цікаво, що в рамках проекту було видано карту з інформацією про основні події та локації Першої Світової війни на теренах Карпатського регіону – тут також розміщені фото з населених пунктів Галицького району, на картах здійснено відповідні позначення.

Незважаючи на формальне завершення проекту “Велика війна: пам’ять в Карпатах”, меморіальна та пам’яткоохоронна робота на кладовищах ПСВ продовжуватиметься. Сформувалася група небайдужих осіб, які докладатимуть зусиль щодо відновлення забутих сторінок історії власного краю.

Андрій ЧЕМЕРИНСЬКИЙ

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9156

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:17356

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7224

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7746