Завершальні акорди святкування 25-річчя заповідника

На Введениє, 4 грудня 2019 року, у Крилосі  урочистим освяченням відреставрованого приміщення Митрополичих палат та оновленої експозиції Музею історії Галича завершилися святкування, приурочені 25 річниці створення Національного заповідника «Давній Галич». Погожий грудневий день тішив око білизною снігу, що виблискував на сонці. А до церкви Успіння Пресвятої Богородиці, що на крилоській горі, звідусіль поспішали люди.

Святкову Архиєрейську Літургію на це релігійне свято очолив у Крилосі  правлячий Архієпископ та Митрополит Івано-Франківської митрополії УГКЦ Кир Володимир Війтишин. Йому співслужили священники Галицького деканату на чолі з отцем-деканом Ігорем Броновським. Наприкінці Кир В.Війтишин нагородив Грамотами колектив заповідника та окремо його керівника Володимира Костишина.

Після святкової відправи усі присутні взяли участь в урочистостях, які відбулися у Музеї історії Галича. Тут, перед факсимільним виданням Галицького Євангелія 1144 року, яке знаходиться в центрі експозиції,  священнослужителі відслужили молебень, а чин освяти музейного приміщення здійснив Кир Володимир. Направду, зараз цей музейний заклад справляє приємне враження і, сподіваємось, число відвідувачів музею  після цього буде тільки зростати. Адже історія Галича сягає углибину століть і саме ці найцікавіші сторінки  його минулого представлені  оригінальними експонатами у вітринах музею.

До речі, про вітрини маємо сказати окремо. Вони у музею теж нові і дуже добротні. А появилися вони тут завдяки сприянню керівників області  - голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля та голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича. Щоправда, у святкування вони самі участь взяти не змогли, а делегували  у Крилос своїх заступників Віталія Федоріва та Сергія Басараба. Останні не тільки привітали працівників заповідника із такою приємною подією та зі чвертьстолітнім ювілеєм, але й нагородили найдосвідченіших співробітників установи спільними грамотами очільників обласної влади Прикарпаття.

Зокрема, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток культури на Прикарпатті та з нагоди 25-ї річниці Національно заповідника «Давній Галич» були відзначені  Тарас Ткачук, Ірина Чернега, Оксана Ліуш, Тарас Зіньковський, Семен Побуцький, Володимир Дідух,  Андрій Стасюк, Іван Драбчук.

Після цього слово мали керівники Галицького району Павло Андрусяк та Сергій Канюка, а також начальник обласного управління культури Володимир Федорак. Вони наголосили на значній ролі Галича в нашій історії,  а ще більшій важливості збереження і популяризації його славних сторінок. Власне цим і займаються у Національному заповіднику уже 25 років.

На завершення генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич»  Володимир Костишин розповів про кроки, якими ми ішли до сьогоднішнього дня, а також подякував усім, хто долучився до цієї важливої справи. Він зазначив, що гроші на ремонт музею у Митрополичих палатах виділило Міністерство культури України у лиці екс-міністра Євгена Нищука, а роботи проведені за підтримки місцевих підприємців, друзів заповідника та його працівників. Також директор виділив і кілька імен, яким хотів подякувати – це  Василю Наконечному, Богданові Цюперу та Володимиру Федорняку.

Під час святкування зазначалося, що будинок митрополичих палат має два крила. Одне  з них символізує церкву, друге – владу. Саме тому спільними зусиллями Галич ми зможемо  підняти до висот. Бо як наголосив під час святкування Митрополит Володимир - «Галич має бути вічно!»

 

Іван ДРАБЧУК

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9583

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:18016

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7411

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8091