День пам’яті, день спогадів…

21 грудня у виставковій залі Національного заповідника «Давній Галич» відбувся вечір  «Реквієм за мрією», присвячений пам’яті  Ігоря Коваля (28.07.1960 – 05.05.2019) – відомого галицького науковця,  дослідника Галича,  освітянина і просвітянина, який усім своїм єством любив рідну землю, любив людей, любив історію. Минуло уже вісім місяців, як Ігор Михайлович Коваль відійшов у засвіти. І весь цей час після такої непоправної втрати ми зрозуміли,  як нам усім його не вистачає.

Звісно, що найболючіше його смерть торкнулася рідних: дружини, дітей, онуків. Але і ті, хто були або ближче з ним знайомі, або й менше його знали, все одно важко пережили його відхід у вічність. Так, він багато зробив, а ще більше прагнув. Однак навіть ті здобутки, які залишив Ігор Коваль після себе, свідчать, що він був непересічною людиною і той талант, яким наділив його Господь, він прагнув  розкрити сповна. Він творив до останнього дня, до останнього подиху.

Ініціатором  та організатором заходу виступила дочка Ігоря Коваля Мар’яна. Вечір-реквієм розпочався спільною молитвою, яку промовляли о. Ігор Броновський та о. Ярослав Жолоб, котрі не тільки благословили захід, але й сказали добрі слова про І.Коваля. Із щирими словами спогадів звернулися до присутніх генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин та його заступник із наукової роботи  Семен Побуцький. Вони з вдячністю відмітили працю І.Коваля та наголосили, як щедро він ділився з усіма знаннями та досвідом.

Принагідно хочемо відзначити, що саме до цього дійства в Івано-Франківському видавництві «Лілея-НВ» вийшов друком 4 випуск збірника наукових праць «Галич», виданого на честь невтомного дослідника галицької минувшини. Про працю І.Коваля в Івано-Франківську розповіли завідувач науково-освітнього відділу «Давнього Галича» Андрій Стасюк та директор видавництва «Лілея-НВ» Василь Іваночко.

Багато років пліч-о-пліч із Ігорем Ковалем ішли його друзі та колеги по освітянській та громадській  праці. Теплими спогадами і конкретними історіями із життя І.Коваля поділилися  з присутніми Олександр Джура, директор Бурштинського енергетичного коледжу, Любов Гордійчук, заступник голови Галицької районної ради, Ігор Петраш, голова галицької районної організації профспілки працівників освіти, Володимира Тихонь, директор Галицької гімназії, Володимир Федорняк, уродженець с.Крилос, голова районної організації Народного Руху України.

У цей день до Галича завітав також  поет, композитор та виконавець власних пісень, ведучий духовно-мистецьких програм обласного радіо, заслужений журналіст України Богдан Кучер, який теж долучився до спогадів про друга і побратима. На завершення вечора про творчий здобуток визначного історика та краєзнавця слово мали  завідувач науково-дослідного відділу заповідника Марія Костик та провідний редактор інформаційно-видавничого сектора установи Іван Драбчук. Вони відзначили, що праця Ігоря Коваля  ще не оцінена та не вивчена і незабаром настануть такі часи, що за дослідженнями нашого науковця будуть написані і кандидатські і докторські дисертації.

Підсумовуючи написане, скажу, що одні говорили у своїх виступах, що Ігор Михайлович Коваль був звичайною людиною, інші виділяли його харизму. І все ж хочу наголосити, що це була дивовижна людина, котра, проживши непросте життя, зуміла залишити після себе вагомий слід. А наше завдання – на тільки зберігати пам’ять про нього, але й дбати про те, щоб його труди на краєзнавчому полі та науковому поприщі  постійно примножувати. А ще – піднімати славу нашого Галича, чого так бажав  невтомний галичанин Ігор Коваль.

 

Іван ДРАБЧУК

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9728

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:18275

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7501

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8185