Поезія, народжена в серці

У Галицькій центральній районній бібліотеці відбувся поетичний альбом до 65-річчя від дня народження освітянина, поета, громадського діяча Богдана Михайловича Томенчука на тему «Поезія, народжена в серці». В літературному заході взяли участь бібліотечні працівники та активні читачі. Вони, зокрема, пригадали основні події з життя нашого земляка, його здобутки у професійній царині і творчі досягнення. Про це розповідали бібліотечні працівниці Богдана Кривоніс, Галина Петраш, Марія Венгрин, Тетяна Гусак, Оксана Мединська, а також активні читачки, співробітниці Національного заповідника «Давній Галич» Любов Бойко і Марія Костик. Учасниці поетичного альбому проаналізували твори автора, прочитали його вірші зі збірок «На паперті душі», «Німі громи», «Сповідайтесь, мої тривоги».

Як ми дізналися з відкритих джерел інтернету та друкованих видань, Богдан Томенчук народився 16 січня 1955 року в с. Ценява Коломийського району Івано-Франківської області. Навчався в сільській восьмирічці, з золотою медаллю закінчив школу №2 м. Коломиї. Вищу освіту здобув в Івано-Франківському педагогічному інституту, з відзнакою закінчив фізико-математичний факультет. Півтора десятка років працював у сільських школах Гуцульщини і Покуття вчителем математики, заступником директора, директором.

З 1990 року Богдан Томенчук обіймав посади начальника обласного управління освіти Івано-Франківської облдержадміністрації, завідувача відділу освіти Коломийської райдержадміністрації, заступника голови Івано-Франківської ОДА з гуманітарних та політико-правових питань. Член Координаційної ради з питань соціального та правового захисту військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби в запас або відставку, та членів їх сімей. Богдан Михайлович очолював Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти, займає активну позицію в питаннях реформування освіти, сприяє здійсненню заходів із відродження духовності, культури і народних традицій у краї. Богдан Томенчук – лауреат премії ім. В. Чорновола за книжку «Він був пророком у своїй Вітчизні». Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Як бачимо, Богдан Томенчук – непересічна особистість, що прислужилася своєю працею задля розвитку нашої держави. Сподіваємось, що і його поетичний талант розвиватиметься надалі, заясніє новими гранями, й ми ще не раз будемо читати проникливі і зворушливі, а часто гостросоціальні вірші автора.

 

Любов Бойко.

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9728

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:18275

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7501

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8185