Круглий стіл до дня Злуки

22 січня 1919 року в історії становлення незалежної України займає особливе місце. У той день на Софіївській площі у Києві відбулося проголошення Акту Злука всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме тому 22 січня ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України.  З нагоди цієї важливої історичної дати у Галицькій районній бібліотеці відбувся круглий стіл «Соборність України: від ідеї до життя», присвячений 101-ій річниці Злуки УНР та ЗУНР. Метою заходу стало відродження паростків духовності, пробудження у своїх користувачів, зокрема молоді, зацікавленості  до поглибленого вивчення iсторiї  та культурних надбань українського народу, виховання поваги та любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності.

Бібліотекар читального залу Галина Петраш розповіла про історію цього свята і звернула увагу на книжкову виставку, присвячену цій події. Також вона зачитала історичний документ – Акт Злуки, який було виголошено 22 січня 1919 року. На заході були присутні учні 8-б класу Галицького ліцею імені Ярослава Осмомисла (класний керівник Марія Федоришин).

До участі в круглому столі були запрошені співробітники Національного заповідника  «Давній Галич» Марія Костик та Іван Драбчук, а також галицький політолог, голова районної організації Української Галицької партії Павло Лодин. Вони розповіли про історичні передумови об’єднання двох частин українських земель, котрі до цього перебували у складі двох імперій – Австро-Угорської та Російської, зупинилися на спогадах очевидців, які зафіксували для нас історичні джерела та з’ясували історичне значення  Дня Соборності України і важливість цієї події для нашого сьогодення.

Школярі з цікавістю слухали розповідь про боротьбу українського народу за соборність своїх земель, бо це одна з важливих сторінок нашого минулого. Вони дізналися про значення слова «соборність», яке включає в себе єдність і згуртованість, а також зрозуміли, що слово «злука» повернулося в нашу мову тільки з настанням незалежності України, бо до цього у ній вживався тільки його антонім – «розлука».

Наприкінці заходу бібліотекар Галина Петраш побажала усім присутнім єдності, любові одне до одного, що допоможе кожному з нас будувати свій дім, свою правду й свою волю. Бо в єдності - наша сила і наше майбутнє. А вчителька Марія Федоришин наголосила, що Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу, став одним із найголовніших документів нашої історії у ХХ столітті.

Іван Драбчук

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9279

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:17528

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7267

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7819