Науковці Заповідника взяли участь в урочистостях угорської громади Прикарпаття

24 січня 2020 р. в Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди відкриття Угорського культурно-освітнього центру (Magyar Kulturális Oktatási Központ).

У заході взяли участь генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, заступник голови обласної державної адміністрації Дмитро Романюк, керівник угорського культурно-освітнього центру в області Мирослава Нагорняк, почесний консул Угорщини в місті Івано-Франківську та області Василь Вишиванюк, представники громадських організацій, засобів масової інформації та угорських товариств.

Старший науковий співробітник відділу охорони культурної спадщини НЗ "Давній Галич" Андрій Чемеринський підготував для присутніх доповідь на тему: "Пам'ятні об'єкти українсько - угорської історії на терені Галицького району". Згадувалося про найдавнішу угорську хроніку та датування першої згадки про Галич, угорські поховання ІХ–Х ст. в Галичі, панування угорських королів у місті та ін.

Програма заходу була насиченою, проте поміж офіційними промовами та неформальними зустрічами знайшли час згадати і про вшанування пам'яті полеглих у Першій світовій війні, сучасні потреби меморіальної роботи, пам'ятні місця Прикарпаття, пов'язані з історією угорців.

Як її приклад, а зокрема, можливості українсько-угорської співпраці, наводилося військове кладовище в Галичі, на якому, серед інших, поховані воїни - представники угорської національності, які були військовослужбовцями кількох полків монархії Габсбургів.

Присутнім було продемонстровано світлини кладовища - минулого і сучасного періодів. Таким чином, ще кілька десятків осіб присутніх на заході довідалися про сам Галич і місця пам'яті, пов'язані з містом.

 

Андрій Чемеринський

Галерея зображень

back to top