На засіданні вченої ради Національного заповідника «Давній Галич» науковці обговорили ряд важливих питань

24 лютого в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулося засідання вченої ради установи. Відкрив його генеральний директор заповідника Володимир Костишин.

На розгляд вченої ради було винесено ряд питань, зокрема:

1. Затвердження теми, напрямів та дати проведення наукової конференції «Авраамічні релігії в Україні в контексті стабілізації міжконфесійних і міжнаціональних відносин», присвяченої 155-ій річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, 30-ій річниці відновлення діяльності Української Греко-Католицької церкви та 30-ій річниці створення Галицького деканату УГКЦ.

Доповідач – заступник генерального директора з наукової роботи С. Побуцький

 

2. Про зміну складу вченої ради Національного заповідника «Давній Галич».

Доповідач – генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» В. Костишин

 

3. Звіт про роботу Національного заповідника «Давній Галич» за 2019 р.

Доповідачі – заступники генерального директора В. Дідух, С. Побуцький, І. Чернега

 

4. Розгляд та затвердження Плану роботи Національного заповідника «Давній Галич» на 2020 рік.

Доповідачі – заступники генерального директора В. Дідух, С. Побуцький, І. Чернега

 

5. Про виконання колективної науково-дослідної роботи відділу охорони культурної спадщини на тему: «Пам'ятки архітектури Національного заповідника «Давній Галич»: дослідження, охорона та перспективи використання».

Доповідач – заступник генерального директора  з питань розвитку та охорони пам'яток В. Дідух

 

6. Затвердження тематико-експозиційних планів оновлених експозицій Музею історії Галича.

Доповідач – завідувач відділу «Музей історії Галича»  Т. Зіньковський

 

7. Затвердження плану видавничих проєктів на 2020 рік.

Доповідач – завідувач інформаційно-видавничого сектору Л. Бойко

 

Щодо науково-дослідної діяльності установи генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин повідомив, що науковці, згідно з домовленістю, матимуть змогу працювати в архіві Івано-Франківської митрополії УГКЦ, вивчати документи, що стосуються становлення, розвитку, діяльності Церкви, а також її заборони і відновлення. Запрошений на засідання вченої ради Галицький декан УГКЦ о. І. Броновський запропонував, щоб у наукових конференціях брали участь молоді галичани, у т. ч. члени спільноти «Українська молодь – Христові». Заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький озвучив дату проведення наукової конференції «Авраамічні релігії в Україні в контексті стабілізації міжконфесійних і міжнаціональних відносин» – 29-30 жовтня 2020 р., а також напрямки, за якими будуть працювати її учасники: релігієзнавчий та історичний. Семен Омелянович висловив сподівання, що в роботі конференції візьмуть участь відомі науковці з провідних вузів України.

Члени вченої ради визнали задовільною науково-дослідну роботу Національного заповідника «Давній Галич» у 2019 році, в т. ч. колективну працю відділу охорони культурної спадщини на тему: «Пам'ятки архітектури Національного заповідника «Давній Галич»: дослідження, охорона та перспективи використання», схвалили план діяльності установи на 2020 р., затвердили тематико-експозиційний план оновлених експозицій відділу «Музей історії Галича», погодили перелік видавничих проєктів заповідника на поточний рік. Науковці також обговорили зміну складу вченої ради Національного заповідника «Давній Галич», остаточне рішення з цього питання буде прийнято пізніше.

Любов Бойко.

back to top