Тепер галичани можуть поринути у сон давнього міста

В одному із попередніх випусків газети «Галицьке слово» я розповідав про поему Юрія Шкрумеляка «Сон Галича».  Ця книга, яка була завершена 15 травня 1916 року у Січовому Коші, побачила світ у Станиславові-Коломиї у 1920 році. Чому є два міста, тому, що у Коломиї у Видавництві А.Кисілевського вона була підготовлена до друку, а її тираж видрукуваний у видавництві «Бистриця» у Станиславові.

На жаль, на той час у мене не було під рукою тексту цієї книги і я пообіцяв читачам часопису, що спробую її відшукати. За даними інтернету я довідався, що один примірник цієї книги є у Львівській Національній науковій бібліотеці імені Василя Стефаника. За сприяння працівника цієї установи Костянтина Курилишина, відомого львівського бібліографа, завідуючого відділу україніка бібліотеки мені вдалося це зробити. І зараз галичани мають змогу із цим раритетним виданням познайомитися.

Уже у Національному заповіднику «Давній Галич»,  за підтримки дирекції  установи, було розмножено кілька примірників цієї книги, які автор цих рядків  передав до Галицької центральної районної бібліотеки та краєзнавчого відділу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка.  Один екземпляр, звісно, поповнив  книжковий фонд бібліотеки заповідника.

Дуже сподіваюся, що ця невелика книжечка (всього 31 сторінка) знайде свого читача, і кого вона зачепить, той, сподіваюся,  напише про неї свій відгук. А оскільки текст містить монологи по ролях, то думаємо, що хтось і з педагогів напише за поемою сценарій, який розіграють на сцені діти. Адже я переконаний, що Юрій Шкрумеляк на це і розраховував.

 

Іван ДРАБЧУК

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9587

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:18030

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7416

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8096