Пам’ятний знак на місці кенаси караїмів у Галичі отримав основні деталі оздоблення

Майже рік тому, в листопаді 2019 р., у м. Галичі, по вул. Караїмська, 21, де впродовж століть знаходився храм караїмів, було встановлено основу та  колону - пам’ятний знак. Його було виготовлено з піщаника. Поруч знака висаджено зелені насадження – деревця туй. Навесні 2020 р. знак було увінчано архітектурним елементом, за зразком того, який був розміщений на фасаді історичної будівлі громади караїмів.

З часу основних робіт минув рік, і тепер, в останній декаді жовтня 2020 р., композицію доповнено символікою, прообразом якої стали символи, які використовувалися караїмами в духовному житті.

У центральній частині пам’ятного знака вмонтовано напис (у формі розгорнутого сувою Тори) зі згадкою про руйнацію сакральної споруди у 1986 р. Деталь викона з металу, пофарбованого у чорний колір; напис виконано способом прорізання. Сам текст виконаний караїмською мовою (кириличний варіант алфавіту). У верхній частині сувою розташована зірка Давида (як символ юдаїзму). В нижній частині вмонтовано менору (семисвічник), як один з найдавніших і найпоширеніх релігійних атрибутів. Дані роботи здійснило комунальне підприємство «Капітальне будівництво» (м. Галич, директор Василь Крук).

Таким чином, Галич отримав ще одне ознаковане місце – безперечно, цей об’єкт буде цікавий як місцевим мешканцям, так і туристам. Історія громади караїмів Галича (яка, за однією з версій, прибула до міста в ХІІІІ ст.) тепер візуалізована не тільки в збереженій житловій забудові та експозиції «Музею караїмської історії та культури», а й у пам’ятному знаку на місці їх сакральної споруди. Разом з тим, вартувало б у подальшому встановити таблицю з ідентичним написом українською мовою та провести благоустрій прилеглої території.

 

Довідково. Попередньо на місці, де знаходилася кенаса караїмів, було здійснено первинний благоустрій. Територію вимощено бруківкою, встановлено 4 паркові лавки та дитячу пісочницю. Встановлення пам’ятного знака на місці караїмської кенаси має довголітню підготовчу історію. Раніше було підготовано ряд архітектурних проєктів; питання неодноразово обговорювалося на міському, районному та обласному рівнях.

 

Андрій Чемеринський

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:10263

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:19198

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7736

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8535