«Відомі уродженці Галича»

Під такою назвою в Галицькій центральній бібліотеці 10-го лютого 2021 року відбулася презентація книжки Івана Драбчука «Відомі уродженці Галича». Бібліотекар читального залу Галина Петраш розповіла про те, що автор книжки є педагогом, істориком-краєзнавцем, провідним редактором інформаційно-видавничого сектору Національного заповідника «Давній Галич». Його творчість багатогранна – від поезії до історичних праць, в яких він пише про хорватів, боярські роди, постаті галицької історії. Г. Петраш наголосила, що І. Драбчук займається пошуковою роботою і як результат нещодавно вийшла його книга «Відомі уродженці Галича».

На презентації були присутні працівники бібліотеки, науковці Заповідника, представники тих родин, про які писав І. Драбчук.

Автор розповів про те, як він шукав матеріал для книжки в архівних документах, газетах, історичній літературі, зустрічався з нащадками тих родин, які походять з Галича. На основі документів, історичної літератури  та спогадів галичан І. Драбчук зміг відтворити життєвий шлях уродженців Галича, їх внесок у розвиток міста та України взагалі. Багато жителів Галича, які були учасниками визвольних змагань, загинули або відсиділи в сталінських чи німецьких концентраційних таборах. Хоча відомостей іноді вкрай мало, але про них мають знати нащадки. Автор звернувся до присутніх з проханням відгукнутися, хто знає якусь інформацію про галичан, які своє життя присвятили рідній Україні. А серію книжок про відомих уродженців міста можна продовжити.

Представники галицьких родин подякували І. Драбчуку за його працю і розповіли багато цікавого про своїх рідних. Серед них – Ірина Янович, представниця родини Яновичів, Лідія Мельниченко, племінниця Теклі Заклінської (псевдо «Хортиця», членкиня ОУН), Олег Бродович, племінник Михайла Бродовича, Надзвичайного і Повноважного посла України в Республіці Словенія, Ірина Чернега, представниця родини Масляків.

В обговоренні книги взяли участь завідувачка науково-дослідного відділу Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик та заслужений працівник культури Марія Іваськів. Вона наголосила на важливості цієї книги у вивченні історії рідного краю і запропонувала до 30-ї річниці Незалежності України організувати «Собор славетних галичан». На заході також була присутня в.о. начальника відділу культури Галицької ради Тетяна Горин.

Марія Костик

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:10272

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:19211

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7741

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8538