Пам'яті героїв Небесної Сотні

19 лютого галичани, серед них і працівники Національного заповідника «Давній Галич», зібрались на Майдані Різдва, щоб вшанувати героїв Небесної Сотні. Напередодні 7-ої річниці трагічних подій на Майдані в Києві Верховна Рада України визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів історії Української держави.

Розпочались урочистості в Галичі спогадами про буремні події, що відбулися сім років тому. В них брали участь і наші прикарпатці. Семеро з них загинули на київському Майдані або померли від ран. 19 лютого куля снайпера обірвала життя івано-франківського студента Романа Гурика.

Галицький декан УГКЦ о.Ігор Броновський і священники деканату о.Володимир Кузюк, о.Володимир Палій, о Василь Духович, а також Галицький декан ПЦУ о.Євген Стасюк, відправили панахиду за загиблими. Присутні помолилися за упокій душ героїв, які полягли на центральній площі столиці, відстоюючи європейський вибір нашої держави.

Згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 р. «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увіковічення пам'яті Героїв Небесної Сотні» в Україні щороку 20 лютого проводяться урочисті заходи, в тому числі на державному рівні. Саме цього дня 2014 року загинуло найбільше учасників Революції Гідності. 21 лютого на Майдані в Києві відбулося прощання з загиблими, яких у промовах назвали «Небесною Сотнею», а пісня «Плине кача…», що лунала під час жалобної церемонії, стала народним реквіємом. Її неможливо слухати без сліз.

Загалом революційні події взимку 2013-2014 рр. забрали життя понад ста учасників Революції Гідності. 22 січня 2014 р. від вогнепальних поранень загинули активісти Майдану Сергій Нігоян і Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло Юрія Вербицького зі слідами тортур…

Ста чотирьом загиблим українцям Указом Президента посмертно присвоєно звання Героїв України, а громадяни інших країн – білорус Михайло Жизневський, грузини Зураб Хурція і Давид Кіпіані – нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Всі вони увійшли до меморіалу борців за Незалежність України.

Пам'ятаймо їх подвиг. Герої не вмирають!

Любов Бойко

back to top