Блаженніший Святослав Шевчук освятив нову церкву в Галичі

В суботу вранці, 31 липня, галичани тепло зустрічали Патріарха УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука, котрий прийняв запрошення церковної і світської влади відвідати наше місто й освятити нову церкву на Галич-Горі. Минулої неділі, 25 липня, відбулося перенесення мощей блаженних Івана Слезюка та Симеона Лукача з церкви Різдва Христового до новозбудованої святині. Символічно, що саме цього дня 1937 р.  український археолог Ярослав Пастернак відкрив залишки фундаменту Успенського собору в Крилосі.

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук разом зі священнослужителями Івано-Франківської єпархії відправив Архієрейську Службу Божу, освятив новий храм під титулом Блаженних священномучеників Станіславівських Григорія, Симеона та Йоана.

Як сказав Блаженніший Святослав, Київ і Галич – це та вісь, завдяки якій Бог творив історію українського народу. У величній події освячення церкви присутній живий Ісус Христос. Адже храми будуються для того, щоб людина, перебуваючи там, духовно єдналася з Богом. Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин подякував Блаженнішому Святославові Шевчуку за духовну опіку над Галичем. Глава УГКЦ нагородив Патріаршими грамотами священників о. Володимира Кузюка та о. Володимира Палія, а також жертводавців, серед них генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин, голова Галицької громади Олег Кантор, підприємці, депутати та ін.

Приїзд Патріарха УГКЦ – знакова подія для галичан. 14 квітня 1991 р. Галич відвідав  Предстоятель УГКЦ, Верховний архієпископ Львівський, митрополит Галицький, єпископ Кам'янецький, кардинал Мирослав Любачівський. Свого часу в Галичі побував і Блаженніший Любомир Гузар, адже тут, на цвинтарі, похований його дідусь – нотар Лев Гузар (1858–1923), котрий жив і працював у нашому місті. До речі, в Галичі є вулиця, названа на честь Блаженнішого Любомира Гузара.

Відтепер мешканці кожної частини Галича мають свою святиню. У центрі – церква Різдва Христового, за рікою – церква-каплиця Святого Дмитра і на Галич-Горі, попри гостинець, що веде до Івано-Франківська, за відносно короткий час – чотири роки – збудований храм. Ідея його спорудження належить Галицькому деканові УГКЦ о.Ігорю Броновському та іншим галицьким священникам. Звичайно, церкви не було би без Божої допомоги, а люди виконали Господню волю.

Любов Бойко

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:10941

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:20044

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:8149

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8850