У с.Крилос (Давньому Галичі) відбулася Всеукраїнська патріарша проща до Чудотворної ікони Матері Божої, Покровительки Галицького краю

31 липня–1 серпня у с.Крилос (Давньому Галичі) відбулася Всеукраїнська патріарша проща до Чудотворної ікони Матері Божої, Покровительки Галицького краю, яку очолив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. У ній взяли участь прочани з Івано-Франківщини, Тернопільщини, Львівщини та інших областей. Вже традиційно в суботу, після Служби Божої та благословення в дорогу, паломники з Івано-Франківська, Калуша, Бурштина, Галича пішим ходом вирушили до Крилоса. Тут відбулася зустріч прочан, котрі опісля долучилися до спільної молитви, взяли участь у нічних чуваннях, які провели семінаристи. Для молоді була підготовлена цікава євангелізаційно-мистецька програма.

У неділю присутні на прощі тепло зустріли Патріарха УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука, котрий очолив Архієрейську Божественну Літургію, співслужили Главі Греко-Католицької Церкви священнослужителі з Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопілля, Луцька, Кам'янця-Подільського, а також представники УГКЦ в Німеччині. Як зазначив Патріарх, тут, на Крилоській горі, присутній Бог, тут є любов. Люди прагнуть живого спілкування з Богом, одне з одним. Український народ завжди сподівався на допомогу Господа Ісуса Христа,  опіку Матері Божої, і вони захищали його під час всіляких історичних подій.

Вже не вперше відбувається проща, проте цього разу було особливо багато людей. Кожен прийшов зі своїми намірами, проханнями, сподіваннями – за благословення своєї родини, за мир в Україні. Більше сотні священників Івано-Франківської єпархії сповідали прочан, уділили Святе Причастя. По закінченні Служби Божої люди поклонилися Чудотворній іконі Матері Божої, що знаходиться в церкві Успіння Пресвятої Богородиці, пройшли Хресною Дорогою, набрали води з Княжої криниці.

Після Літургії Блаженніший Святослав Шевчук відвідав Музей історії Галича (Митрополичі палати), освятив виставку писанок, люб'язно погодився зробити фото на пам'ять із працівниками Національного заповідника «Давній Галич».

– Коли хто не вірить, що нашій державі більше, ніж 30 років, – нехай завітає сюди, на Крилоську гору, торкнеться каміння наших давніх храмів, – сказав Патріарх УГКЦ  Блаженніший Святослав Шевчук.

Генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин зазначив, що колектив установи постійно працює над тим, щоб зберегти для нащадків наші унікальні пам'ятки.

Крилоська гора є особливим історичним і духовним місцем. Адже тут, у Давньому Галичі, біля церкви Успіння Пресвятої Богородиці ХVІ ст., залишився фундамент Успенського собору ХІІ ст., в якому молилися князі, митрополити і звичайні люди, котрі, як і сьогодні, йшли до святині зі своїми проханнями і надіями, сподіваючись на Боже милосердя.

Любов Бойко

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:10940

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:20042

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:8149

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8849