Виставка івано-франківського художника Івана Гавриліва

19 серпня, на свято Преображення Господнього, в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбулося відкриття персональної виставки івано-франківського художника Івана Гавриліва «Знаменні події і видатні постаті України», присвяченої 30-річчю Незалежності нашої держави. Митець вибрав для огляду полотна, на яких зображені віхи нашої історії, а також відомі українці, котрі своїм життям, працею і творчістю прислужилися рідному краю: письменники, духовні особи, князі і гетьмани, герої новітнього часу. Як зізнався сам автор, він завжди мріяв привезти в Галич свої картини й ось нарешті його мрія здійснилася.

Іван Михайлович Гаврилів народився 5 вересня 1938 року в Івано-Франківську. Впродовж довгого творчого шляху працював художником-рекламістом, декоратором у міських закладах культури, у виробничих майстернях Художнього фонду України тощо. В доробку митця – художнє оформлення прикарпатських церков, санаторіїв на Львівщині. Художник створив серію портретів визначних осіб української історії, а також неповторні пейзажі та натюрморти. За роки Незалежності організував шість персональних виставок. Іван Гаврилів – лауреат обласних премій ім. І.Вагилевича та І.Крипякевича.

Відкриваючи виставку, модератор заходу, завідувач науково-освітнього відділу, кандидат історичних наук Андрій Стасюк запросив священника Галицького деканату УГКЦ о.Володимира Кузюка та Галицького декана ПЦУ о.Євгена Стасюка уділити благословення усім присутнім.

-Виставка є добрим поштовхом у тому напрямку, в якому повинна рухатися Україна, – сказав о. Володимир Кузюк. – Українці повинні створити таку державу, за яку боролися всі ті, хто зображений на картинах.

Галицький декан ПЦУ о.Євген Стасюк зазначив, що Бог обдарував митця неабияким талантом. У своїй творчості художник відображає шлях до Незалежності нашої держави не тільки за 30 років, а й за весь період, відколи вона постала.

Заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький наголосив, що наша держава має більш ніж тисячолітню історію. Художник проілюстрував багато важливих подій, зобразив видатних людей краю, серед них і володарів Володимира Великого, Данила Галицького.

Ця подія зібрала в залі колег митця, науковців установи, привітати гостя прийшов і голова Галицької ОТГ  Олег Кантор.

Завідувач науково-освітнього відділу, кандидат історичних наук Андрій Стасюк коротко розповів про творчість нашого земляка, охарактеризував його картини, запропонував організувати виставку в Національному заповіднику «Давній Галич» до 1125-річчя від часу першої письмової згадки про Галич.

Любов Бойко

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:10941

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:20044

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:8149

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8850