Франкові читання

У Національному заповіднику «Давній Галич» відбулися історико-літературні читання «Для України наша любов», присвячені 165-ій річниці від дня народження видатного українського письменника, публіциста, науковця, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка.

Перед присутніми з доповідями та читанням Франкової поезії виступили історик-краєзнавець, провідний редактор Іван Драбчук («Родина Івана Франка»), завідувачка інформаційно-видавничого сектору Любов Бойко («Тричі мені являлася любов…»), завідувачка науково-дослідного відділу Марія Костик («Іван Франко – дослідник історії і культури українського народу»), наукова співробітниця відділу Мар'яна Коваль («Основні віхи життя і творчості Івана Франка»).  Книжкову тематичну викладку літератури підготувала бібліотекарка Любов Ониськів.

Упродовж своєї понад 40-літньої діяльності Іван Франко надзвичайно плідно працював як письменник і перекладач, літературний критик і публіцист, науковець, фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст, філософ. Його творчий доробок, написаний українською, польською, німецькою, російською, болгарською, чеською мовами, за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів.

Усього за життя І.Франка окремими книгами і брошурами побачило світ понад 220 видань, у тому числі 60 збірок його власних і перекладних творів різних жанрів. Він був одним із перших професійних українських письменників, тобто заробляв на життя літературною працею.

Творча спадщина Івана Франка багата і різноманітна. Здається, немає царини культури і науки, в якій би не працював великий син українського народу.

Любов Бойко

Галерея зображень

back to top