Відбувся фестиваль «Галицьке лицарство»

18-19 вересня на Замковій горі в Галичі відбувся фестиваль історичної реконструкції «Галицьке лицарство». Його організаторами стали Івано-Франківська обласна державна адміністрація, Івано-Франківська обласна рада, громадські організації «Поступовий гурт франківців» і «Наш Захід», Галицька міська рада. Долучився до проведення фестивалю і Національний заповідник «Давній Галич», на території якого, власне, й відбувся захід. Інформаційними спонсорами дійства були телерадіокомпанії «Галичина», «Карпати», «Вежа», «РАІ», газета «Галицьке слово».

На фестиваль зібрались учасники клубів історичної реконструкції з Івано-Франківська, Львова, Чернівців, Луцька, Рівного, Житомира, Києва. Лицарський турнір відбувався у різних номінаціях, воїни в середньовічних обладунках змагались на ристалищі окремо й цілими командами. Особливо цікаво було дітям. Після закінчення поєдинків вони могли доторкнутись до кольчуги чи шолома або й одягнути їх, потримати в руках спис чи сокиру, сфотографуватися з лицарем на згадку. Прекрасні дами в середньовічному вбранні супроводжували своїх захисників, підтримували їх у змаганні.

Для дітей були також організовані різноманітні конкурси та ігри, зокрема теренова гра «Вовче коло». А ще юні глядачі і їх батьки з задоволенням подивились виставу «Підкова щастя», яку підготували актори Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки. Постановка відбувалась під відкритим небом, біля стін замку, і це справді нагадувало середньовічні ярмарки і балагани, коли мандрівні артисти зупинялись у якомусь поселенні й розважали натовп цікавих своїм мистецтвом. Івано-франківські актори розповіли про давні традиції лялькових вистав, показали основні види ляльок, які використовуються у грі.

Впродовж двох днів фестивалю перед слухачами виступали рок- і етногурти, зокрема «Бурдони Черна» з Чернівців. Майстри народного ужиткового мистецтва демонстрували свої вироби: кераміку, сувеніри з дерева, вишиванки, прикраси з бісеру тощо, які можна було придбати. «Середньовічні» умільці – ковалі, гончарі, чоботарі – розповідали, як виготовляється та чи інша річ, хто хотів, міг спробувати зробити сам. А ще можна було скуштувати страви давньої і сучасної кухні. Була й духовна пожива – книги з історії нашого краю, буклети, фотоальбоми, які підготували працівники Національного заповідника «Давній Галич».

У суботу ввечері на Замковій горі відбулось лазерне шоу, а також актори Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка зіграли виставу «Фелікс Австрія» біля Галицького замку.

У неділю осіння прохолодна дощова погода змусила людей одягнутись тепліше. На Замковій горі відбулися фінальні лицарські поєдинки між командами, а також учасники фестивалю відтворили біля стін Галицького замку літописну битву 1221 р. під Галичем.

Як зазначали гості міста, Галич має потужну ауру. Тут відчувається дух минувшини, звідси бере початок історія нашої державності.

Любов Бойко

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:11025

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:20163

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:8199

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8897