У Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася наукова конференція «Галич і Галицька земля в історії європейської цивілізації»

29 жовтня в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася наукова конференція, присвячена 820-ій річниці з часу народження короля Данила Романовича та 30-річчю Незалежності України. У ній взяли участь науковці заповідника, а також онлайн науковий співробітник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, кандидат історичних наук Руслан Делятинський.

Відкрив роботу конференції заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький. Він підкреслив важливе значення Галича для української та європейської історії.

З цікавими доповідями перед колегами виступили наукові співробітники Національного заповідника «Давній Галич» Андрій Фіголь («Технологія виготовлення ювелірних виробів у кам’яних ливарних формочках»), Надія Мельник («Літопис Руський за Іпатським списком про природу і природні ресурси на Галицькій землі за княжих часів»), Наталія Качковська («Порушення сьомої заповіді: причини та наслідки для суспільства»), Ігор Креховецький («Рятівні роботи на фундаменті храму Св. Панте¬леймона та неінвазивні археологічні методи досліджень внутрішньої частини церкви у 2019 році»), Марія Костик («З біографії короля Данила»). За результатами роботи конференції прийнята резолюція, яка передбачає подальше дослідження історії Галича.

Працівники інформаційно-видавничого сектору Національного заповідника «Давній Галич» підготували до друку збірник наукових матеріалів, надісланих для участі в конференції.

Наукова конференція відбулася напередодні 27-річчя створення заповідника в Галичі. За цей час галицькі науковці, котрі досліджують історію нашого краю, були учасниками багатьох наукових заходів, які відбуваються в Україні і поза її межами.

Любов Бойко

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:11143

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:20329

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:8264

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8956