Галичани відзначили День гідності і свободи в Україні

Урочисті заходи відбулися на Майдані Різдва в Галичі. Тут лунали спогади про буремні і трагічні події нашої новітньої історії, священники Галицького деканату УГКЦ о.Ігор Броновський, о.Володимир Кузюк, о.Володимир Палій і Галицького деканату ПЦУ о.Євген Стасюк, о. Іван Воненько помолилися за всіх, хто боровся і загинув, відстоюючи право народу на свою свободу. Адже, як зазначив Галицький декан УГКЦ о.Ігор Броновський, коли топчуть гідність людини – це страшно, але коли цілого народу, то його кращі сини і доньки не витримують наруги і повстають проти гнобителів.

День гідності і свободи в Україні відзначається 21 листопада з 2014 року. Встановили це важливе національне свято на честь Помаранчевої революції 2004 р. і Революції Гідності 2013 р. Воно стало наступником Дня свободи, яке відзначалося 22 листопада на пам'ять про події Помаранчевої революції і було скасоване В.Януковичем. День 21 листопада нагадує про початок Помаранчевої революції та протести на Майдані Незалежності в Києві, що стали початком Революції Гідності.

Свято нагадує про волелюбність і мужність українського народу. Цей день спонукає замислитись про тих, хто сьогодні захищає кордони країни від захланного сусіда, згадати всіх, хто віддав життя, оберігаючи наш спокій.

Любов Бойко

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:11143

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:20329

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:8264

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8956