Дослідник Галича Олександр Чоловський

Дослідження історії Давнього Галича триває ось уже два століття. До нього долучались як відомі вчені, так і аматори, котрі шанували минувшину. В середині ХІХ ст. дослідники І. Петрушевич та І. Шараневич розпочали фахові історичні та археологічні розкопки на наших теренах, виявили давньогалицькі храми, визначили місце розташування столиці Галицького князівства.

Історик О. Чоловський намагався визначити центр Давнього Галича і літописний кафедральний Успенський собор, споруджений за правління князя Ярослава Осмомисла.

Про О.Чоловського маємо небагато відомостей у відкритих джерелах. З Вікіпедії дізнаємося, що народився майбутнів вчений, історик-археограф, колекціонер рукописів Олександр (Александер) Сас-Чоловський 27 лютого 1865 р. в Бакончиці (нині – частина Перемишля) в полонізованій українській родині.

З 1891 р. він працює керівником архіву в Львові.

У 1906-1939 рр. О.Чоловський – директор міських музеїв Львова. Опублікував найстаріші актові книги Львова кінця ХІV – поч. ХV ст. Автор численних праць про історію Галицько-Волинського князівства, пам'ятки архітектури і військового будівництва, історію війн Речі Посполитої з Молдавським князівством та Османською імперією.

Олександр Чоловський зібрав колекцію рукописів з історії міст, сіл і замків Галичини ХVІ-ХVІІІ ст., яка зберігається у Львівській національній науковій бібліотеці ім. В.Стефаника НАН України та Головному архіві давніх актів у Варшаві.

Помер учений 7 липня 1944 р. у м. Львові, похований на Личаківському цвинтарі.

Любов Бойко

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:11815

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:21366

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:8677

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:9375