Поштова продукція з пам'ятками Давнього Галича

Ось такий унікальний штемпель можна БЕЗКОШТОВНО поставити на конверті в відділенні поштового зв’язку Галич-1 для відправлення листів у межах України. Виготовлений він ще в 2008 р. – до 1110-річчя першої писемної згадки про Галич. Цей штемпель може стати міжнародним, працівники Галицького поштового відділення працюють над цим, але потрібен час.

А до наступного ювілею також буде щось цікаве! Ще на початку лютого цього року Міністерство культури та інформаційної політики надіслало в Національний заповідник «Давній Галич» лист, у якому просило надати пропозиції щодо випуску поштових марок, конвертів і проведення спецпогашень до 1125-річчя з часу першої писемної згадки про місто в Угорській хроніці. Нагадаємо, що з цього приводу Верховна Рада України прийняла Постанову «Про відзначення 1125-ї річниці з часу першої писемної згадки про місто Галич».

Творча група Національного заповідника «Давній Галич» у складі В.Дідуха, С.Побуцького, Л.Бойко, М.Костик, А.Чемеринського подала свої пропозиції редакційно-художній раді АТ «Укрпошта». Зокрема, рекомендовано включити до Тематичних планів випуску поштових марок, конвертів, спецпогашень на 2023 рік рубрику: «Галичу – 1125!»  Серед іншого, на марках, конвертах тощо можна розмістити зображення перлини кам’яного зодчества – храму Св. Пантелеймона, 1194 р., з «розквітлим хрестом» на головній абсиді святині; портрет галицького князя Ярослава Осмомисла; зображення золотого емальованого колта ХІІ ст.; рельєфу крилатого змія ХІІ ст. з Успенського собору чи бронзового водолія з Галича.

Сподіваємось, до 1125-річного ювілею Галича ми побачимо поштову продукцію з пам'ятками княжої столиці.

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:11815

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:21366

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:8677

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:9375