Літературна мандрівка за творами Марти Гай

15 червня в читальному залі Галицької публічної бібліотеки відбулася літературна мандрівка «Україно моя, кожна кривда твоя у грудях стогне стотисячним болем», приурочена до 100-річчя від дня народження Марти Гай (Галини Голояд) – учасниці антибільшовицької боротьби ОУН-УПА, з 1939 року членкині Організації Українських Націоналістів, письменниці, поетеси, журналістки.

В заході взяли участь працівники Галицької публічної бібліотеки: Марія Венгрин, Оксана Мединська, Тетяна Гусак та співробітники Національного заповідника «Давній Галич»: Любов Бойко, Іван Драбчук, Любов Ониськів, Леся Шептинська.

Твори Марти Гай актуальні до сьогодні. Це підтверджує її думка, висловлена у книзі «Антропологія духа» (Івано-Франківськ, 2002 р.): «Сьогодні, як ніколи інде, слід усвідомити собі, що нам з російським народом не по дорозі, яким би він не був: добрим чи поганим… То ж погляньмо на себе в дзеркало, скинувши накладену на наше обличчя московську маску. Ми побачимо красиві риси великої тисячолітньої раси, яка не має причин ховати від цивілізованого світу своїх очей».

Любов ОНИСЬКІВ.

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:11669

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:21196

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:8612

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:9313