Олег Лаврів зумів відшукати діамант у своїй душі

У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка мистецьких робіт Олега Лавріва з м. Долини. Поблагословив захід отець-протоієрей, парох Долинської церкви УГКЦ Серця Ісуса і Серця Марії о. Вітольд Левицький.
Це друге знайомство галичан із творчістю митця. Генеральний директор установи Олександр Береговський розповів, як 10 років тому в Митрополичих палатах (Музей історії давнього Галича) відбулося перше представлення творів художника.
Олег Лаврів народився 9 квітня 1957 року в м. Караганді (Казахстан), у сім’ї репресованих. Як пригадує сам художник, коли одинадцятирічним хлопцем приїхав з батьком вперше на Україну, то дивувався – як тут красиво, скільки фруктів, яка чудова природа!
– Чому ми тут не живемо? – спитав.
– Виростеш – поясню, – відповів тато.
Вже тоді подумав, що житиме лише в Україні, на рідній землі. Закінчивши 8-ий клас, насправді приїхав на Батьківщину, вступив у Вижницьке училище прикладного мистецтва.
Після служби в армії працював художником оформлювачем в Івано-Франківську. А коли на фізико-математичному факультеті Івано-Франківського державного педагогічного інституту ім. В. Стефаника відкрили першу групу художників – став студентом. У 1991 році з відзнакою закінчив художньо-графічний факультет цього вузу. По закінченні інституту працював вчителем образотворчого мистецтва в гімназії-інтернаті м. Долини. Були й різні чиновницькі посади, але, як зізнався художник, це не його справа. Його покликання – малювання. Олег Лаврів відомий як портретист, а ще колеги по цеху вважають, що він один з найкращих в Україні майстрів, які володіють технікою пастелі. Його роботи, як зазначила мистецтвознавець Христина Береговська, написані «сповіданою душею».
О. Лаврів організував ряд персональних виставок, які отримали позитивні відгуки преси. Багато робіт художника зберігається у приватних колекціях цінителів мистецтва як в Україні, так і за кордоном.
На відкритті виставки митець почув багато теплих слів від колег-художників, з якими разом навчався. А найбільше враження на присутніх справило звучання духовних творів «Свята Марія», «Псалом», коляд «Не плач, Рахиле» та ін. у виконанні о. В. Левицького. Свій спів отець-протоієрей доповнював роздумами про вічне, про спілкування людини з Богом.
Любов Бойко.

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9813

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:18437

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7559

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8239