Вшанували дослідника княжого Галича Вітольда Ауліха

Про вченого, археолога В. В. Ауліха, що 25 років свого творчого життя віддав дослідженню давнього Галича, знає, мабуть, кожен історик, принаймні той, хто займається вивченням княжої столиці.

 

Майбутній дослідник Галича зацікавився археологією ще під час навчання на філологічному факультеті Львівського державного університету ім. І. Франка. З 1953 року і до кінця життя був пов’язаний з Інститутом суспільних наук (з 1983 р. – Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України). Археолог провів ряд розкопок на слов’янському поселенні в с. Ріпнів Львівської області (результати досліджень лягли в основу його кандидатської дисертації), Зимнівському городищі поблизу Володимира на Волині. Починаючи з 1969-го року Вітольд Ауліх досліджує терени давнього Галича. Очолювана ним Галицька постійно діюча археологічно-архітектурна експедиція провела неоціненну роботу, вивчивши понад 10 тисяч квадратних метрів культурного шару Крилоського городища. Вагомим результатом творчого ентузіазму В. Ауліха та учасників експедиції стали наукові звіти обсягом близько 1000 сторінок машинописного тексту та понад 500 таблиць з рисунками, кресленнями та фотоілюстраціями. 

26-27 січня у Львові та Галичі відбувся науковий семінар, присвячений 40-річчю Галицької археологічної експедиції та 82-ій річниці від дня народження В. В. Ауліха. У ньому взяли участь наукові співробітники Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та Національного заповідника «Давній Галич». Серед гостей були запрошені дружина Вітольда Ауліха, відомий мовознавець Уляна Ярославівна Єдлінська, та його син Марко Вітольдович Ауліх. Вони поділилися спогадами про люблячого чоловіка і батька. 

Науковий семінар розпочався 26 січня, в день народження В. Ауліха, у Львові, а продовжив свою роботу 27 січня в Галичі. Гостей наукового зібрання привітав генеральний директор-науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» О. Береговський. 

З доповідями та повідомленнями на семінарі виступили львівські науковці В. Оприск, О. Романова, В. Петегирич, Ю. Лукомський, В. Петрик, О. Джеджора, М. Бевз, М. Филипчук, В. Войнаровський та галицькі – С. Побуцький, О. Мельничук, І. Коваль, К. Тимус, М. Сохан. Учасники семінару відвідали с. Крилос, зокрема Музей історії «Давній Галич», побували біля Княжої криниці та в інших місцях, які «пам’ятають» Вітольда Ауліха. Як запевнив генеральний директор заповідника О. Береговський, незабаром на стіні Музею історії «Давній Галич», колишніх Митрополичих палат, буде відкрито меморіальну дошку, присвячену вченому, археологу, досліднику княжої столиці В. Ауліху.  

На світлинах: В.В. Ауліх; дружина науковця - У. Я. Єдлінська в Музеї історії «Давній Галич»; під час роботи наукового семінару в Національному заповіднику «Давній Галич».


Автор: Адміністратор

 

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9359

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:17718

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7314

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7892