Мистецтво трьох у Галичі

У картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» 29 травня було людно. Цього погожого травневого дня тут було відкрито нову виставку. І хоч для галичан імена Івано-Франківських художників Любомира Худяка, Петра Родіонова та Василя Різничука іще не відомі, ця виставка стала особливою подією і для митців, і для поціновувачів образотворчого мистецтва. Адже під дахом однієї галереї представлені роботи відразу трьох молодих майстрів пензля.
Кожна робота, представлена на цій виставці, заслуговує особливої уваги. А те, що художники, яких об’єднала спільна амбітність в мистецькому плані, виставляються втрьох, доповнюючи один одного, сподіваюся стане для них традицією і поштовхом до творчості. Адже у пам’яті шанувальників мистецтва ще залишилися приємні враження від творчого тандему «Нас сім». Тим паче, що й ці молоді митці є учнями прикарпатської школи малярства і виховані на традиціях саме Івано-Франківських художників.
– Виставка не є етапною у творчому житті митців і не є підсумковою. Вона лише свідчить про те, що художники прагнуть активно спілкуватись з глядачем, щиро хочуть поділитися своїм творчим доробком, а їх роботи є результатом мистецького світовідчуття. І тому є доволі особистістними, дуже різними, але фрагментарно схожими. Вони випромінюють багато добра і багато тепла. В них є те, що заставляє думати, – зазначив відкриваючи виставку Генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський.
– Кожен з цих художників, які стоять на початку творчого шляху сьогодні міг представити свою персональну виставку. Адже у них вже є чималий доробок. Є своя самобутність у творах. А основне – вони люблять мистецтво, люблять людей, люблять свою землю. І ця любов присутня у їх полотнах, – сказав вітаючи колишніх своїх студентів завідувач кафедрою, професор інституту культури і мистецтв Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Володимир Сендюк.
Художників із святом вітали викладач Галицької малої академії народних ремесел Ігор Перекліта та куратор виставки мистецтвознавець Христина Береговська, яка, зокрема, зауважила, що роботи цих молодих митців свідчать про добрий початок таланту, а самі художники вже мають своє джерело інспірації, з якого мусять дати можливість почерпнути живильного трунку шанувальникам образотворчого мистецтва.
Нам залишається запросити галичан та гостей міста на виставку, яка експонуватиметься впродовж місяця і особисто поспілкуватись з прекрасним.

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9380

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:17744

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7322

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7910