Відзначення роковин Тараса Шевченка

10 березня в читальному залі Галицької центральної бібліотеки відбулося дійство з нагоди 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, у якому взяли участь, крім бібліотечних працівників, учні Галицької гімназії та Галицької ЗОШ №2, співробітники Національного заповідника «Давній Галич».

Літературно-музична композиція «Живи, поете, в бронзі і граніті, живи, поете, в пам'яті людській» розпочалася  з розповіді ведучих –  бібліотекарів Наталії Сєдової та Лідії Мацькевич – про нелегкий життєвий шлях Тараса Григоровича Шевченка, значення його постаті для України і світу, про його неоціненний вклад у духовну скарбницю людства.

Тарас Шевченко належить до великих світочів духу, яких дала людська цивілізація. Його поетичні твори – це наша історія, в них увіковічнена зболена душа народу. Для України Шевченко – не просто великий поет, художник, він – геній, Кобзар, тобто народний співець, Месія, Пророк.

Шевченкові поезії декламували учениці 6 (10) класу Галицької гімназії Наталія Фурман та Вероніка Заворотна, учень 11 класу Галицької ЗОШ №2 Роман Масляк. Пісні на честь Великого Кобзаря прозвучали у виконанні тріо бандуристок у складі Ольги Ткачівської, Христини Левандівської та Лілії Глушко, а також учениці 3 класу Галицької дитячої музичної школи Софії Йосифів.

Заключним акордом свята стало виконання усіма присутніми духовного гімну українців – Тарасового «Заповіту».

До роковин Великого Кобзаря працівники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну виставку «Шевченка полум’яне слово на сторожі вічності стоїть», виставку-вернісаж «Тарас Шевченко в галицькій вишиванці» та виставку стародавніх «Кобзарів».

 

Любов Бойко.

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:7690

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:14752

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6525

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:6762