Відбулася Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої,покровительки нашого краю

У селі Крилос (Давньому Галичі) 5-6 серпня відбулася Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої, присвячена 100-літньому ювілею об‘явлень Матері Божої у Фатімі.

У суботу, 5 серпня, після відправи у храмах Божественної Літургії та благословення в дорогу прочани з Івано-Франківська, Калуша, Бурштина, Галича вирушили до Крилоса. Цього дня тут відбулася презентація програми «Вірність. Жертва. Місія» з нагоди 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата. Ввечері священики відслужили молебень до Богородиці та вечірню. Прочани мали змогу напитись та набрати освяченої води з Княжої криниці, відвідати відновлену Хресну Дорогу, чудотворне джерело Св. Франциска, Музей історії Галича (Митрополичі палати) Національного заповідника «Давній Галич». Нічні чування перед церквою Успіння Пресвятої Богородиці очолив Єпископ-помічник Івано-Франківський Кир Йосафат Мощич, а провадили представники Івано-Франківської духовної семінарії (отець-ректор Олесь Будзяк).

У неділю, 6 серпня, віряни зустріли Блаженнішого Патріарха Святослава, який очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Тисячі прочан з різних куточків нашого краю прибули на прощу, щоб попросити у Матері Божої благословення для своїх родин, а всі разом молилися до Господа за мир в Україні. Уривок з Євангелія про те, як 12 переляканих апостолів пливуть серед ночі в човні по розбурханому морю, символічно ілюструє нашу дійсність, сьогоднішнє сповнене трагізму й непередбачуваності життя. І наше часом маловір‘я, коли Бог простягає нам руку, а ми не бачимо цього. Бо поряд з човном йде Христос, Він близько, Він допоможе пережити бурю і негоду, треба лише мати довір‘я до Нього, триматися за Його руку в розбурханому життєвому морі. Як сказав у проповіді Глава УГКЦ о. Святослав, церква – це є ми всі. Ми живі, ми пливемо вперед. Тут, у Давньому Галичі, церква молилась віками. Саме тут, на княжій землі, Бог простягає до нас руку і каже: «Чому ти сумний, маловіре? Я є завжди з тобою». Блаженніший Патріарх Святослав благословив присутніх та уділив усім тим, хто приступав до Святої Сповіді та прийняв Святе Причастя, повний відпуст на завершення прощі.

Любов Бойко.

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:7769

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:14876

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6581

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:6832