«На гранях суперечностей»

– Площина у Всесвіті призначена для змішування фарб митцем-людиною при роботі над картиною чи ескізом життя, де саме від вибраних кольорів, майстерності  їх змішування, добре відтвореного запланованого сюжету та способу письма буде залежати успіх творчого задуму. Знайти свій стиль, свої відтінки фарб непросто. Заповнюючи полотно свого буття індивідуальними інтуїтивно знайденими кольорами, ми ймовірно, отримаємо бажаний результат, – такими філософськими роздумами просякнута не лише «Палітра буття», таку назву має одна із картин, а чи не всі малярські  твори художника з Івано-Франківська Петра Грицюка, об’єднані в експозицію «На гранях суперечностей» і презентовані  у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич».

– З творчим доробком художника галичани мали змогу познайомитись у 2016 році, коли за його ініціативою у нашій картинній галереї проходила мистецька акція «У нас єдина доля – ім’я їй Україна!», яка об’єднала художників з усіх куточків України, сьогодні ж ми маємо можливість відкрити у Галичі  персональну виставку Петра Грицюка, яка презентує не лише майстерність автора у олійному живописі, а й представляє його графічні роботи, об’єднані у серію «Станіславів і Галичина», серед яких позначено й архітектурні пам’ятки нашого міста початку ХХ століття, – зазначив завідувач науково – освітнього відділу Ярослав Поташник.

Загалом, художник переслідує мету неоднозначного трактування змісту свої полотен, заставляє глядача задуматись перед картиною, переосмислити неоднозначність трактування змісту, перебороти суперечливість у поглядах і відчуттях.

Відкриваючи виставку Петра Грицюка на передодні Новорічних свят організатори презентують новий виставковий сезон 2018 року, присвячений 1120-річчю першої писемної згадки про Галич у «Діяннях угрів» і, який  обіцяє бути багатим на цікаві творчі проекти, мистецькі виставки та творчі зустрічі.

 

Андрій Петраш

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8148

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:15528

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6773

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7107