Вони помирали, щоб жила Україна

Артефакти,  пов’язані з Майданом Революції Гідності, які знаходяться в експозиції Музею історії Галича - два покрівці і воздух, висвітлюють події, якими було змінено хід історії нашої держави. Українська нація, борючись за права і свободи людини, цивілізаційний європейський вибір, втратила своїх найкращих синів і дочок. Завдяки їхній самопожертві ми маємо шанс змінити нашу країну на краще. 20 лютого 2018 року минає четверта річниця подвигу героїв Небесної Сотні. За право жити в незалежній демократичній Україні маємо боротися щодня – іншого шляху немає.

Події, переносять нас на Майдан Незалежності, де пройшли два найскладніші дні:  перший день - коли горів Майдан, згоріла спільна каплиця для Богослужень різних конфесій. Саме тоді там були священики Галицького деканату, зокрема о. декан Ігор Броновський, о. Василь Духович та миряни. Вони йшли до каплиці на молитву, від побаченого серце защеміло, згоріли всі богослужбові предмети, лише неушкодженими залишились два покрівці,  якими священик під час проскомидії покриває чашу і дискос та воздух, який накладається поверх на чашу. Зі слів очевидців, дані предмети лежали на долівці, вогонь їх не пошкодив, вони стали виявом Божого Світла. Прийняли спільне рішення – передати літургійні предмети до Музею. Вони творять пам'ять та живу історію нашого народу.

Другий день видався  страшною стрільбою, який забрав життя десятків  героїв, які гідно виконали свою місію. Вони стали крилами нашого народу, віддали найцінніший Божий дар - життя, щоб освятити і освітити нам дорогу в майбутнє. Митрополит Андрей Шептицький залишив нам добру пораду: «Наша Батьківщина повинна навернутися до Бога, з Богом починаймо кожну важливу справу, в такій вистражданій  хвилі  нашої історії, а Бог буде нас Благословляти».

Ганна Жолоб

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8335

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:15879

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6882

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7221