Впустити Господа у своє серце

В час Великого посту, слухаючи стації Хресної Дороги, ми маємо нагоду ще і ще раз задуматись про смисл життя, проаналізувати свій земний шлях,  зробити обрахунок своїх добрих і непривабливих вчинків. Й часто, залишаючись наодинці зі своєю совістю, ми відкриваємо для себе правду, що не завжди чинили по-християнськи – мовчали на зло, не допомагали бідним, осуджували брата свого, заздрили багатому і гнівались на свого ближнього…

В Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася Хресна Дорога, яку провадили Галицький декан УГКЦ о. Ігор Броновський та священик церкви Різдва Христового о. Володимир Палій. Кожна з чотирнадцяти стацій, яку читали працівники заповідника й осмислювали присутні, вміщала в себе чимало запитань і відповідей водночас: за що був розп’ятий Христос? За що ті руки, які творили стільки добра, благословляли, оздоровляли, прибито до хреста? За що ті ноги, які так багато ходили, щоб знайти кожну заблукалу овечку, струджені, покалічені, зранені – прибито до хреста? – За нас. За наші провини. За нашу черствість і байдужість. За те, що людина в ХХІ столітті не змінилась, не стала кращою, а як і в минулі віки завдає кривди такому самому творінню Божому: багатий і сильний знущається над бідним і слабким, брат брата обкрадає, катує, убиває… Тому сьогодні, як ніколи, треба багато молитися, щоб примирити людину з Богом, щоб навернути заблудлі душі зі шляху загибелі.

Учасники Хресної Дороги молилися за матерів, котрі втратили дітей у молодому віці; за недужих фізично і духовно людей; за тих, хто залежний від алкоголю, чи має інші злі нахили; за перестарілих батьків, котрих покинули діти, доглядаючи на чужині чиїхось рідних – за всіх тих, хто щодня й щогодини несе тяжкий хрест, терпить душевні чи тілесні муки. Присутні також помолилися за упокій душі Ярослава Поташника, який був ініціатором проведення  Хресної Дороги в заповіднику.

Кожній людині, особливо в скруті, дуже важливо, коли з нею знаходиться хтось поряд. Та навіть, якщо немає нікого з людей – завжди присутній Господь. Треба лише, як зазначив о. Ігор Броновський, впустити Його в своє серце, довірити Йому свої тривоги і печалі – і Він полегшить наші страждання. Але на це потрібна наша згода, наша добра воля.

Любов Бойко

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8335

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:15879

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6882

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7221