Відомий український історик побував на Прикарпатті

Перебуваючи на Прикарпатті, нещодавно в гості до галичан завітав доктор історичних наук, професор, завідувач відділу Інституту археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського Віктор Брехуненко. Віктор Андрійович презентував два науково-популярних видання – книгу «Братня» навала. Війни Росії проти України ХІІ–ХХІ ст.», написану у співавторстві (автори В. Брехуненко, В. Ковальчук, М. Ковальчук, В. Корнієнко), та власну «Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле».

Автор цікаво розповідав про концепцію створення книг, їх побудову, тематику, використання джерел.

–Від істориків, учителів залежить, чи свідомість людей висока, – наголосив науковець. – У мирний час це непомітно, та в війну – важливо. Ми повинні дивитись на нашу історію українськими очима, а не очима наших сусідів, розвінчувати ворожу ідеологію, показувати суспільству справжнє єство російсько-українських стосунків. Впродовж століть Росії не вдалося нас асимілювати. Для того щоб не програти зараз, треба розібратись, чому ми програвали раніше. Українці повинні мати зброю проти російських міфологем.

Саме такою зброєю є презентовані видання. У книзі «Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле» В. Брехуненко з допомогою наукових аргументів розвінчує 39 ключових міфів про Україну та українську історію, серед них – про нашу державність, про родовід українців та походження української мови, про Голодомор 1932–1933 рр., про Івана Мазепу, про Крим та ін. Автор проаналізував ідеологічну спрямованість кожного міфу, історичне підґрунтя російських спекуляцій. Для переконливішої аргументації В. Брехуненко використав, зокрема, документи Російської імперії – укази, маніфести тощо, праці В. Леніна, в яких чітко виявляється суть «братньої» любові нашого сусіда.

Любов Бойко.

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8335

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:15879

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6882

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7221