Презентація книги Петра Парипи та Оксани Парипи «Великі українці без масок»

22 березня в обласній науковій бібліотеці ім. І. Франка, відбулася презентація книги Петра Парипи та Оксани Парипи «Великі українці без масок». У читальному залі зібралися бібліотекарі, журналісти, літератори, щоб послухати розповідь авторів про роботу над книгою, почути відгуки читачів. Видання налічує понад 800 сторінок, 2 000 оповідок про життя двох сотень видатних постатей української історії, культури та літератури. Кожна з них – унікальна у своїй сфері діяльності, але разом з тим всі вони були звичайними людьми, зі своїми особливостями та недоліками. Книга вийшла завдяки фінансовій підтримці Івано-Франківської міської ради.

Виступаючи перед присутніми, один з авторів, заслужений журналіст України Петро Парипа, наш земляк, донедавна головний редактор обласної газети «Галичина», а нині радник міського голови Івано-Франківська, пригадав, як 2002 року прийшов у редакцію «Галичини» невідомий читач і висловив побажання, щоб газета подавала більше цікавих фактів про видатних українців. Готуючи публікації, Петро Михайлович перечитував довідкову і мемуарну літературу, наукові видання, причому завжди фіксував посилання на джерело, користувався інформацією з інтернет-ресурсів. За більш ніж десять років в електронному архіві назбиралось чимало матеріалів, які лягли в основу книги. При роботі над виданням автор консультувався з приводу декотрих персоналій з покійним нині академіком Володимиром Качканом, іншими фахівцями.

Книга написана на помежів’ї – журналістики, науки, письменства, зазначив колега автора Ігор Лазоришин. Із зацікавленням журналіста П. Парипа шукав цікаві відомості про видатних українців, зі скрупульозністю вченого занотовував матеріали (лише посилань на джерела – 40 сторінок), зрештою, книжку цікаво читати, тобто тут уже присутній письменницький хист. Адже можна скільки завгодно називати себе письменником чи науковцем, але насправді не бути ним.

За плечима Петра Михайловича – добра школа (закінчив факультет журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка), чималий досвід роботи у ЗМІ. Виступаючи перед читачами, виважено промовляв кожну фразу, відчувалось, що за кожним словом – глибокі думки.

Справжньою енциклопедією назвав видання о. Ігор Пелехатий. Він висловив побажання, щоб книга була в кожній бібліотеці, у кожній школі, адже зібрана в ній інформація доповнить знання про ту чи іншу особистість. Звичайно, ще є чимало видатних українців, які з тих чи інших причин залишились поза увагою автора, зокрема священиків, істориків, меценатів. До слова, колись заможні наші земляки були високоосвіченими й інтелігентними людьми, вони матеріально підтримували письменників, художників, відкривали школи, створювали музеї і бібліотеки. Чого, на жаль, не можна сказати про нинішніх багатіїв і можновладців, які живуть неначе в задзеркаллі.

Петро Парипа, як виважений чоловік, не дає порожніх обіцянок. Але потроху поповнює свій архів новими матеріалами. І, можливо, через кілька років…

Любов Бойко

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8335

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:15879

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6882

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7221