Про нотатки мобілізованого дізнавалися у Галичі

Презентація книги Назара Розлуцького «Нотатник мобілізованого» (Київ, видавництво «Темпора», 2018 р., 236 стор.) відбулася у Національному заповіднику «Давній Галич». Колектив установи, який зібрався напередодні Дня Конституції України в актовій залі, мав змогу познайомитися із автором книги та  запропонованим у книзі текстом. Звісно, щоб аналізувати книгу, потрібно її прочитати. Це, напевно, у більшій мірі  будуть робити наші наступники. А поки що автор читав уривки, розповідав про народження тих чи інших епізодів із військового життя. Звісно, вони можуть по-різному впливати на читача. Але цінність цієї книги не у нашому цьогочассі.

Як правильно зазначив завідувач науково-освітнього відділу «Давнього Галича» і товариш автора по студентській лаві Андрій Стасюк, ця книга написана для наступних поколінь. Зрозуміло, що ми, котрі живемо і насолоджуємося мирним небом, не можемо до кінця усвідомити  усіх реалій війни. Але вона постукала у серця тих, хто перебуває на передовій. Те, що там відбувається, без заангажованості і без прикрас описав п. Назар на сторінках свого видання. Як він сам зізнався, книга отримала загалом схвальні відгуки, окрім  командира дивізіону, який, очевидно, є не дуже наближеним до  реальності подій.

Автор один рік, із червня2015 по липень 2016 року,  перебував у зоні АТО. Рік без десяти днів –  це достатній період часу, щоб усе зрефлексувати і викласти на папір. Чи була  у цьому потреба? Напевно, що так. Бо про війну можуть писати і з високих кабінетів, але там правди буде мало. Тож коли є можливість почути голос із низин, хто від цього відмовиться? Зрештою, це біблійне: хто був першим – буде останнім, і навпаки… Як зізнався автор, він, в основному, писав про себе, але це так чи інакше зачіпало тих, хто був обіч. Їх, наших героїв, він аж ніяк не міг оминути у своїй книзі.

Назар Розлуцький пішов на війну із Музею визвольної боротьби ім. С. Бандери у м. Івано-Франківську. Зараз він працює у Музеї історії діаспори у Києві. Чи змінила війна його ставлення до життя – важко сказати. Але те, що він не загубився у повоєнному житті, свідчить про його активну громадянську позицію і бажання щось змінювати у нашому житті. Зрештою, ми сподіваємось, що незабаром почуємо і про нові книги Н. Розлуцького, бо якщо він ступив на цю стезю письменницької праці, із неї назад дороги уже немає…

Іван ДРАБЧУК

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8607

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:16378

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6983

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7370