До 100 – річчя завершення Великої війни у Галичі здійснять благоустрій кладовища австро – угорських військовиків

В листопаді 2018 р. у світі відзначатиметься 100 – річчя з часу завершення Великої війни. Не оминеться увагою і Галич, який в цій війні був важливим стратегічним пунктом на р. Дністер; за місто велися бої між російської імператорською армією та союзними австро – угорськими та німецькими частинами. В результаті цих боїв були численні жертви, як серед цивільного населення, так івійськовиків. Щодо останніх, то більша частина з них була похована на старому кладовищі на терені міської дільниці Галич – Гора.

Оскільки в період радянської влади ця війна вважалася «монархічною і імперіалістичною», їй не надавалося уваги в історичній науці, а відповідно не зверталося уваги на військові поховання, які з кожним роком занедбувалися.

Саме цього року на військовому кладовищі Галича буде проведено перші серйозні роботи щодо його благоустрою. Це стане можливим зусиллям багатьох сторін - громадської організації «Поступовий гурт франківців», Галицької міської ради, науковців Національного заповідника «Давній Галич», краєзнавців та всіх небайдужих мешканців міста.

Саме підготовці та проведенню цих робіт була присвячена зустріч, яка відбулася нещодавно в Галичі. Було оглянуто військове кладовище та обговорено перші кроки щодо благоустрою. ОТБ «Галичина» відзняла ролик про стан поховань.

Слід зазначити, що громадська організація «Поступовий гурт франківців» (керівник Сергій Адамович) вирішила включити прибирання військового кладовища Галича в свій проект «Велика війна: поховання та історична пам’ять» (в цьому році згідно проекту на території області прибиратимуться тільки два кладовища). Завдяки цьому стане можливим наступне: прибирання кладовища силами волонтерів з студентського середовища (орієнтовно у вересні 2018 р., волонтери орієнтовною кількістю 30 осіб згідні тут попрацювати впродовж дня), виготовлення та встановлення двох інформаційних таблиць (з загальною довідкою про поховання та переліком встановлених прізвищ осіб, які тут поховані).

Науковцями Національного заповідника «Давній Галич» буде підготовано необхідні довідкові дані для інформаційних таблиць і їхнього подальшого внесення у європейську базу даних про полеглих.

Разом з тим, надзвичайно важливо відновити огорожу існуючого кладовища, встановити вхідну браму і викорінити саморослі кущі. З цією метою підготовано орієнтовний перелік необхідних матеріалів і подано на розгляд у Галицьку міську раду. Попередньо, на зустрічі міський голова Галича п. Орест Трачик висловив згоду щодо підтримки цих ініціатив.

Принагідно зазначимо, що вже й раніше окремі небайдужі мешканці міста здійснювали часткове прибирання сектору військових поховань. Особистий вклад кожного є дуже важливим, тому залишається сподіватися, що всі зацікавлені зможуть долучитися до даних робіт.

А.Чемеринський

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8251

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:15718

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6823

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7156