Відзначення Дня Державного Прапора України в Галичі

23 серпня 2018 року на майдані Різдва в Галичі відбулися урочисті заходи, присвячені Дню Державного Прапора України. У них взяли участь і працівники Національного заповідника «Давній Галич» (генеральний директор Володимир Костишин). Під звуки Гімну України жовто-блакитний стяг на флагштоку в центрі міста урочисто підняли захисники Української держави – учасники АТО Дмитро Данилюк із сином Дем’яном та Андрій Бранець із дочкою Анною.

Згадали в цей день і буремні події становлення української державності та тих галичан, які у квітні 1990 року підняли національний прапор над давнім містом. Це Василь Капусняк, Тарас Федорняк, Семен Михальчук та Василь Хащинський.

Кульмінацією дійства став момент, коли діти запустили у небо прапор із жовто-блакитних кульок, а поряд у височінь злетіли білі голуби – символи миру.

Далі урочистою ходою керівники районної, міської влади, учасники АТО, представники духовенства та громадськості рушили на Алею Героїв Небесної Сотні, де відбулося освячення пам’ятного знака.

На знак вшанування пам'яті полеглих під час Революції Гідності голова райдержадміністрації Микола Попович та міський голова м.Галича Орест Трачик поклали квіти до пам’ятника героям.

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8610

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:16379

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6987

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7371