Літературний материк Мирослава Дочинця

У читальній залі Галицької районної бібліотеки відбулося засідання літературної вітальні, присвячене творчості українського письменника і журналіста Мирослава Дочинця.

Народився майбутній письменник 3 вересня 1959 в м.Хуст Закарпатської області у сім'ї вчителів. Батько Іван Юрійович, котрий із відзнакою закінчив філософський факультет Київського університету, відбув шість років ГУЛАГу за націоналізм. Мати викладала географію.

У шкільні роки Мирослав Дочинець неодноразово ставав переможцем конкурсів юних літераторів, його твори публікували дитячі видання. В 1977 р. вступив на факультет журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка. Під час навчання був членом редколегії університетської багатотиражної газети «За радянську науку», згодом – редактором газети «Джерела». Професійну журналістську роботу розпочав 1982 р. в газеті «Молодь Закарпаття». В 1990 р. заснував у Мукачеві газету «Новини Мукачева». Одночасно працював власним кореспондентом газет «Карпатський край», «Срібна земля» та ін., друкувався у всесоюзних та республіканських часописах.

У 1998 р. заснував у Мукачеві видавництво «Карпатська вежа», в якому як головний редактор і директор підготував і видав упродовж п'яти років понад 100 видань.

Мирослав Дочинець є автором близько двадцяти книг, у тому числі – філософсько-психологічних заповітів карпатського мудреця «Многії літа. Благії літа», що стали українським народним бестселером. Проза письменника перекладалася багатьма мовами. За плідну і самобутню творчу діяльність М. Дочинець відзначений низкою літературних премій, а також відзнакою «Золотий письменник України» за найбільші наклади. В 2014 році за романи «Криничар» та «Горянин» удостоєний Національної премії ім. Т. Шевченка. Про це говорили учасники літературної вітальні – бібліотечні працівники Марія Венгрин, Галина Петраш, Богдана Кривоніс, т.в.о. директора Галицької ЦБС Тамара Перекліта, активні читачі Марія Сохан, Марія Костик та я, Любов Бойко. А ще ми обмінялися враженнями від прочитаного – творів М. Дочинця «Світован», «Мафтей», «Мудра книга», «Зряче перо», «Книга надиху».

За висловом українського прозаїка, критика, літературознавця М. Слабошпицького, «твори М. Дочинця – це окремий материк нашої літератури». А роман «Вічник» відомий літературознавець і громадський діяч Є. Сверстюк назвав «книгою століття». Як зізнається сам автор, у прозі він сповідує «аскезу тонкого литва і холодної чеканки. Писати слід так, щоб «клапоть прози» можна було опорядити в рамку, як портрет чи акварель».

Любов Бойко.

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8557

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:16275

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6967

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7336