У Галичі урочисто відкрили меморіальну дошку Іванові Мирону

1 листопада  2018 року в рамках відзначення 100-річчя утворення Західно-Української Народної Республіки на фасаді вокзалу у м. Галичі відкрито меморіальну дошку міністрові ЗУНР Іванові Мирону. Іван Мирон – селянський син із с. Залукви коло Галича, в часи революційних подій 1918–1919 років був покликаний на посаду міністра шляхів, пошти і телеграфу. Уряд ЗУНР тричі реформувався, а І. Мирон завжди залишався на своїй посаді, що свідчить про його високий професіоналізм та політичну незаангажованість. Після поразки революції він жив у Чехословаччині, де міг і залишитися. Однак поклик до рідної землі виявився сильнішим, аніж заможне життя за кордоном. Після повернення на Батьківщину І. Мирон замешкав у Дорі біля Яремчі, де помер і похований. Не так давно ентузіасти з його рідного села (зокрема Ярополк Яценович) відшукали у Дорі його могилу. Тож наступним кроком його вшанування має стати спорудження пам’ятника на його могилі, проект якого розробив Василь Крук.

Фасад галицького вокзалу для встановлення пам’ятної дошки галичани обрали не випадково. Адже все свідоме життя Іван Мирона як інженера, а пізніше надрадника залізничної служби та  міністра шляхів, було пов’язане із залізницею. Щоправда,  жив і працював І.Мирон у Станиславові.  Тож, напевно, з часом постать цього відомого галичанина вшанують і в теперішньому Івано-Франківську.

Ініціатором встановлення меморіальної дошки І.Мирону виступив відділ культури Галицької РДА (начальник Марія Іваськів), а право її відкриття було надано юним пластунам із рідного села міністра Залукви  (пластунська станиця «Галич»)  Катерині Савчук та Романові Келавцю. Священики Галицького деканату на чолі з о. Ігорем Броновським освятили дошку, а очільники району поставили біля неї квіти, як символ вдячності за високий патріотизм наших попередників. Історик-краєзнавець, співробітник Національного заповідника «Давній Галич» Іван Драбчук розповів присутнім про життєвий шлях відомого історичного діяча. Грав духовий оркестр, натхненно співав хор. Свято вийшло урочистим і піднесеним, як і годиться на такий ювілей.

Іван ДРАБЧУК

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8974

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:17041

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7144

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7623

Troy Apke Authentic Jersey