У Галичі побував Володимир Яворівський

8 листопада Галич відвідав український письменник, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, політик і громадський діяч, народний депутат Верховної Ради України кількох скликань Володимир Яворівський. Зустріч з галичанами відбулась у Національному заповіднику «Давній Галич». На ній були присутні наукові співробітники установи, представники влади, політичних партій і громадських організацій району, вчителі та учні Галицького ліцею і Галицької гімназії тощо.

Володимир Яворівський народився 11 жовтня 1942 року в поліському селі Теклівці на Вінниччині. Закінчив філологічний факультет Одеського державного університету, працював у пресі. Як автор багатьох книжок, оповідань і повістей він відомий не лише в Україні, але й за кордоном. Наприклад, роман «Марія з полином наприкінці століття» перекладений 42-ма мовами світу. У 2001–2011 рр. очолював Національну спілку письменників України.

Насамперед Володимир Олександрович розповів про свою творчість. Письменник завершив новий твір про княгиню Ольгу «В мене вечеряв Ісус». Якщо все складеться добре, то роман побачить світ у грудні. В. Яворівський пообіцяв, що приїде на презентацію в наше місто, адже Галич також присутній у творі. Написано 200 сторінок роману про І. Мазепу – «Іван Окаянний». Його вихід запланований на початок наступного року.

Але письменник не обмежується лише творчістю. З весни 1989 він, за власним зізнанням, «весь пішов у політику», ставши депутатом Верховної Ради України. В. Яворівський брав участь в усіх найголовніших подіях української новітньої історії: утворення Народного Руху, проголошення Декларації та Акта Незалежності України, прийняття Конституції нашої держави тощо. Він постійно перебуває в гущі суспільно-політичних подій, веде авторську передачу на радіо «20 хвилин з Володимиром Яворівським». Володимир Олександрович окреслив власну життєву позицію, поділився своїми думками про сучасну ситуацію в державі, відповів на часом досить гострі запитання, що стосуються політичного життя країни.

Заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький подякував Володимирові Яворівському за цікаву зустріч. Письменник закінчив свій виступ словами: «Нехай над давнім Галичем завжди буде Божа рука».

Любов Бойко.

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8682

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:16492

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7010

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7417