«Тут безмежний океан натхнення…»

Виставка творів Оксани Тригуб-Мілашевич

Справжнім перфомансом стало відкриття виставки робіт художниці Оксани Тригуб-Мілашевич у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич». Адже присутні не лише мали можливість доторкнутись до творчості майстрині, заглибитись у світ мистецтва, а й послухати співану поезію, яку виконував бард Богдан Дощ, родом з Полтавщини, та пісенні композиції у виконанні ансамблю «Мальви» Галицького ліцею імені Ярослава Осмомисла (художній керівник П. А. Штих), окремих виконавців-ліцеїстів.

О. Тригуб-Мілашевич уже вдруге приїхала в Галич. Перший раз побувала тут під час відзначення 1120-річчя письмової згадки про наше місто. Цього разу художниця привезла з собою 64 роботи, які розкривають її внутрішній світ, мистецькі уподобання і напрямки. Серед них – пейзажі, натюрморти, портрети, в які авторка вклала всю свою душу і майстерність.

Українка з сербським корінням народилася в м. Горлівці, зараз мешкає на Прикарпатті, звідки родом чоловік. Пані Оксана закохалася в наш край, гори Карпати, людей, що тут живуть. Саме це надихає її до створення картин. «Тут малюється весь час, тут безмежний океан натхнення», – зізнається художниця, яка не має спеціальної освіти, але має величезне бажання творити. Вона здобула фах економіста в Донецькому університеті і журналіста в Харківському. Але бажання малювати перемогло. «Я  розповідаю в мистецтві про себе, про своє життя, свою родину, трьох синів», – каже авторка.

Організатор заходу завідувач науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич» Андрій Стасюк запросив галичан відвідати виставку, яка експонуватиметься до 24 грудня. А заступник генерального директора з наукової роботи Семен Побуцький подякував мисткині О. Тригуб-Мілашевич, бардові Б. Дощу та вчителям і учням ліцею за чудове свято, подарував гостям на пам'ять альбом та листівки про визначні місця Галича.

Любов Бойко.

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:8607

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:16378

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:6983

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:7370