Галичани відзначили День Героїв

23 травня в Україні відзначається День Героїв. Це свято покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців і вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. Це день пам'яті всіх тих, хто боровся за волю нашого народу і захищав Україну в різні періоди історії, в тому числі і в наш час.

Галичани у вишиванках пройшли вулицями міста, повз будинки, на яких встановлені пам'ятні таблиці на честь учасників ОУН-УПА Ніни Вівчаренко, Володимира Чав'яка («Чорноти»), Олексія Юрчишина («Хмеля»), віддали шану нескореним повстанцям. Колона з державними прапорами зупинилась біля пам'ятного знака, присвяченого Героям Небесної Сотні. Галицькі школярі згадали поіменно новітніх героїв, які загинули під час Революції Гідності на Майдані у Києві, коротко розповіли про них. Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

А далі колона вирушила до каплиці, спорудженої в пам'ять жертв політичних репресій 40-50 рр. ХХ ст. Тут відбулась панахида за всіх загиблих за волю України, яку відслужили священики Української греко-католицької церкви та Православної церкви України. Далі відбулось віче, на якому виступили представники районної влади, громадських організацій. Від імені присутніх було покладено квіти та запалено свічки біля каплиці, побудованої в пам'ять жертв політичних репресій, хреста воїнам, що віддали своє життя за Україну, та пам'ятного знака, присвяченого Героям Небесної Сотні. У виконанні солістки Іванни Сорочинської та чоловічого вокального ансамблю лунали пісні про рідний край, війну… Учасники бойових дій на сході нашої держави отримали подяки та почесні відзнаки. Слід зазначити, що кількох мешканців Галицького району вже немає серед живих – загинули в боях на сході України, один наш земляк пропав безвісти, ще дехто помер після повернення із зони бойових дій.

Вічна пам'ять полеглим! Бережи, Боже, тих, хто захищає нашу державу від ворога.

Любов Бойко.

Галерея зображень

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:9587

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:18034

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:7417

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:8096