Олександра ЛЕВИЦЬКА. CАКРАЛЬНА ТЕМАТИКА ІКОНОСТАСА УСПЕНСЬКОЇ ЦЕРКВИ с. КРИЛОСА У ТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ АНТОНА МАНАСТИРСЬКОГО ТА СПІВПРАЦЯ З ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЮ ЦЕРКВОЮ

(Монографія). – Галич: інформаційно-видавничий відділ Національного заповідника «Давній Галич»; Івано-Франківськ, видавництво «Лілея-НВ», 2019. – 168 с.

 

Книга присвячена 90-ій річниці з часу створення іконостасу Святоуспенської пракатедри в с. Крилосі і 25-ій річниці заснування Національного заповідника «Давній Галич».

У монографії досліджено походження сакральної споруди – церкви Успіння Пресвятої Богородиці (ХVІ ст.) в Крилосі, простежено етапи формування церковно-релігійного центру в Давньому Галичі, проаналізовано історію виникнення іконостаса та його поширення у храмах княжої України, а також подано біографічні дані про творців іконостаса Крилоської церкви: художника Антона Манастирського та скульптора Андрія Коверка.

Праця є спробою спонукати мистецтвознавців до фахового дослідження оздоблення інтер’єру та екстер’єру храму та його місця у культурно-мистецькій спадщині краю.

Видання буде цікавим для науковців, краєзнавців, студентів, а також тих, хто прагне збагатити свої знання новою інформацією про сакральні пам'ятки Галицької землі.

Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:11669

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:21195

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:8612

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:9313