Фундамент церкви Благовіщення

Біля присілку Четверки, що в Крилосі, на полі Церквиська на лівому березі Лукви, Л. Лаврецький за участю І. Шараневича у 1884-1885 роках розкопав фундамент видовженої однонавної білокам’яної церкви. Розкопані руїни І. Шараневич вважав храмом Благовіщення.

У 1987 та 1990 роках Благовіщенську церкву повторно досліджувала археологічна експедиція зі Львова. Вона і встановила, що фундамент окреслює кам’яну однонавну церкву розмірами 22,75х11,00 м (без врахування виступів). Планувальна структура храму складалася з прямокутної нави, пресвітеру та апсиди. Подібні типи планів характерні для невеликих сакральних будівель середньовічної Європи. Фундамент церкви Благовіщення мурований з річкового каменю на міцному вапняно-піщаному розчині. У верхніх частинах конструкції виразно читається система кладки «ялинкою», яка була широко відома ще з часів Стародавнього Риму. Збереглися фрагменти мозаїчної підлоги, укладеної з полив'яних плиток різних форм та кольорів. Крім типових багато повторювальних форм, зустрічались так звані фігурні плитки з фрагментами двоколірних зображень з відтисненими та подряпаними рисунками. 

На підставі архітектурного аналізу та археологічних знахідок церкву Благовіщення археологи датують початком ХІІІ ст., а тривалість її функціонування до середини ХV ст.


Експедиції

Експедиції

У 2000 р. була створена Комплексна науково-дослідна експедиція Заповідника.Науковим консультантом ек...

28 бер. 2011 Hits:11669

Архітектура

Галицький замок

Визначний історик, один з дослідників давнього Галича А. Петрушевич навіть вважав, що на Замковій го...

05 квіт. 2011 Hits:21196

Костел кармелітів

Під час війни 1655 р. костел та будівлі монастиря були зруйновані й запустіли. Фундатором відбудови ...

02 квіт. 2011 Hits:8612

Церква Різдва Христового

Нікому з дослідників ще не поталанило встановити дати побудови церкви, хоча наукові пошуки тривають ...

02 квіт. 2011 Hits:9313