Шановні пані та панове! 
Ви завітали на сайт Національного заповідника «Давній Галич». Уважно переглянувши його,  Ви дізнаєтесь багато цікавого про давнє місто на Дністром, про нашу науково-дослідну  установу, якій нещодавно виповнилося 20 років.

Є в Україні міста, яким випала звичайна доля, але є й такі, слава яких пережила сторіччя. До них, безперечно, належить і Галич. Власне він, поряд з Києвом, Черніговом, Новгородом, іншими столичними містами Київської Русі, впродовж кількох сторіч був зосередженням найвищих досягнень давніх русичів-українців. Особливо визначною була його роль в житті Південної Русі в епоху монголо-татарського поневолення, коли Галич, по суті, підхопив з рук розореної столиці – золотоглавого Києва – знамено давньоруської державності й протримав його аж до середини ХІV сторіччя.

Виник Галич на мальовничих пагорбах Дністра, у межиріччі його правих приток – річок Лімниці та Лукви, на місці поселень первісних слов’янських племен. Про це свідчать численні археологічні пам’ятки – німі свідки перебування тут літописних уличів, тиверців, білих хорватів.

Пітьма сторіч покриває імена тих, хто закладав перші підвалини града – резиденції невідомих сьогодні вождів племінних об’єднань, насипав оборонні вали, які кільцем охоплюють прадавнє городище. І лише літописна Галичина могила , яка донедавна, немов загадковий німий сторож, охороняла спокій наших предків, свідчила: жив на цих землях державний муж, ім’я якого нерозривно було пов’язане з історією міста.

ГАЛИЧ… Протягом багатьох сторіч ламають свої списи-пера маститі вчені, намагаючись пояснити таємницю походження назви міста. Та до спільної думки так і не проходять. Адже населених пунктів з назвою Галич є кілька, починаючи від міста районного центру в Костромській області Російської федерації, і закінчуючи маленьким селом біля м. Підгайці Тернопільської області на Україні. Однак ці міста, містечка, села з назвою Галич з’явились у різних куточках світу значно пізніше, ніж головне міст удільного князівства ХІІ сторіччя – Галич над Дністром.

ГАЛИЧ… Столиця могутньої Галицько-Волинської держави. Свого часу це було найбільше місто Європи, територія якого простягалася на 8,5 кілометра з півночі на південь і на 11 кілометрів із заходу на схід. Ця міська аломерація, з центром у княжому Крилосі й знана як Великий Галич, за своєю площею значно перевищувала такі міста давнього світу, як Вавилон, Рим, Константинополь…

ГАЛИЧ… Місто короля Данила Галицького. Воно дало назву цілому регіонові України. Власне тут був один із наймогутніших осередків нашої державності, тут народжувавсяі загартовувався у переможних звитягах галицьких полків на чолі з мудрими князями український дух. Тут укладали державні документи, писали Літописи, переписували і друкували Євангелія, інші твори мистецтва. Тут споруджували білокам’яні храми, подібних до яких не було у всьому світі, тут працювали славнозвісні галицькі зодчі та майстри ювеліри.

Про це та інше Ви дізнаєтесь побувавши у Галичі. А я, користуючись прекрасною нагодою, запрошую усіх на гостинну Галицьку землю, у давнє місто над Дністром, де кожний клатик землі, кожен камінчик дихає історією. Отож, огляньте прекрасні краєвиди з Крилоської гори, подивіться на княже місто з висоти Галицького замку. Побувайте на знаменитій Галичиній могилі, напийтеся цілющої води з Княжої криниці та Францішкових джерел. А ще, обов’язково помандруйте схилами Золотого Току, помоліться на фундаментах Успенського собору та в церкві Успіння Пресвятої Богородиці, відвідайте храм Святого Пантелеймона й помилуйтеся неповторними краєвидами давнього та сучасного міста над Дністром. І будьте певні – Вам у цьому допоможуть наукові співробітники та екскурсоводи Національного заповідника «Давній Галич», найбільшого за площею історико-культурного заповідника Європи.